Machala: Mohli jsme rozhodnout dříve, pak to byly zbytečné nervy

Machala: Mohli jsme rozhodnout dříve, pak to byly zbytečné nervy Z n o j m o - Spokojenost, ale také trochu chmury. Tak vypadala nálada trenéra Oldřicha Machaly po vítězném utkání druhého kola Fotbalové národní ligy v Ústí nad Labem. Náš tým zvítězil 2:1 a po dvou zápasech má v tabulce plný počet bodů. Během pátečního utkání v Ústí se však zranili Pázler se Stáňou. Dojem z vítězství byl tak trochu hořkosladký. Znojemský lodivod věří, že oba budou v pořádku.

První poločas proti Ústí velmi povedený. Opět se nám povedlo vstřelit do přestávky dvě branky. Z tohoto pohledu velmi dobré?
V Kolíně se nám prvních pět minut nepovedlo, ale hned v šesté jsme vstřelili gól. V Ústí jsme do zápasu vstoupili opravdu dobře a také dali rychlou branku, do osmnácté minuty jsme vedli 2:0. Navíc jsme měli spoustu brejků, které kdybychom dohráli i ve druhé půli, tak jsme zápas rozhodli úplně jasně jako v Kolíně. Trochu mě mrzí, že takové situace 3 na 1, 3 na 2, jsem nedohráli agresivně. Pak dá soupeř kontaktní gól a jsou to nervy až do konce.

Zmínil jste kontaktní gól, to byl asi jediný větší problém v utkání?
Kontaktní gól vždy s mužstvem trochu otřese. Ale myslím, že potom jsme domácí nepustili vůbec do ničeho. Samozřejmě to ovšem stojí nervy a úplně zbytečně. Ve druhé půli jsme měli tolik brejkových situací, vzpomenu třeba na Ledeckého, který měl velkou šanci, Stáňu, i Helis (David Helísek pozn. red.) odvedl výbornou práci na své straně. Okleštěk měl také spoustu situací 3 na 2, které jsme pak nedohráli. To mě mrzí, ale zase na druhou stranu musím říct, že se nám úvod ligy povedl. Máme šest bodů, můžeme hrát v klidu. Jediné, co mě štve, je, že máme dva zraněné hráče. Doufám, že Pázler i Stáňa budou v pořádku.

Nechci říct, že to bylo doposud lehké, ale překvapilo vás, jak dobře jsme z přípravy vstoupili do ligy?
Mužstvo se obměnilo, vlétli jsme do toho. Chvíli trvá, než si mužstvo sedne a zjistí, co chceme hrát, to byl i případ přípravy. První gól proti Ústí právě pramenil z velmi dobrého napadání, jak bychom chtěli hrát. Musíme na tom dále pracovat.

Na začátku druhé půle se dostal do úniku Ledecký a domácí brankář ho fauloval. Nakonec dostal žlutou kartu. Jak jste viděl tuto situaci?
Dle mého názoru to měla být jednoznačně červená karta.

Chtě, nechtě, jsme se nyní dostali po dvou vítězných zápasech do pozice, kdy nás bude brát okolí jako jednoho z favoritů ligy. Jak to berete?
Normálně. Každý nás tak možná bral už před začátkem ligy. Já jsem to bral trochu jinak, protože jsem věděl, že se mužstvo částečně obměnilo. Musíme pracovat dál na tom, jak vyhrávat a jak snášet tlak. Na druhou stranu musím říct, že vedení na nás netlačí, abychom hned postoupili. Budeme hrát zápas od zápasu a uvidíme, na jaké místo to vyjde.