SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina
 

Městský stadion v Horním parku Znojmo

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD STADIONU PŘI FOTBALOVÝCH UTKÁNÍCH

Základní informace

Kapacita: 2599.
Vlastník: Město Znojmo.
Ukazatel skóre a času: Ano.
Umělé osvětlení: Ano

Městský stadion se nachází zde

Hlavní tribuna

Jak se k nám dostanete


Od Prahy

Po příjezdu do Znojma, pokračujte hlavní silnicí, přes dva semafory až přijedete na nám. Svobody (po levé i po pravé straně je parkoviště osobních vozidel i autobusů). Na parkovišti odstavte vozidlo a parkem kolem Městských lázní, přijdete asi po 200m ke stadionu 1.SC Znojmo FK.

Od Brna

Po příjezdu do Znojma pokračujete přes kruhový objezd po hlavní silnici směrem na centrum (do kopce), až přijedete na kruhový objezd na Mariánském náměstí. Druhou ulicí (vpravo) vyjedete z kruhového objezdu a dáte se směrem na Prahu. Po příjezdu na nám. Svobody (po pravé i levé straně) uvidíte odstavná parkoviště pro osobní vozidla i autobusy. Zde odstavíte vozidlo a parkem kolem Městských lázní, přijdete asi po 200, ke stadionu 1.SC Znojmo FK.

Z nádraží

Po východu z nádraží se nacházíte na ul. Dr. Milady Horákové, přímo před Vámi je na ni kolmá ulice 17. listopadu, kterou přijdete po asi 500m na kruhový objezd na Mariánském nám. Třetí ulicí po Vaší levé ruce (Studentská) se dostanete na Komenského nám. Zde parkem kolem restaurace Corso po ujití asi 100m, jste před stadionem 1. SC Znojmo FK.

Historie


S výstavbou stadionu bylo započato v roce 1948, již předtím se zde na nacházela dvě hřiště. Tehdejší závodní dráha pak na místě dnešní sportovní haly TJ. Dokončen byl městský stadion v roce 1952 a slavnostně pak otevřen za účasti Emila Zátopka. I toto jméno napovídá, že na stadionu svorně působil jak fotbalový, tak atletický oddíl. V té době se jednalo o klub FC Znojmo, slavnější rival RH Znojmo pak působil o několik desítek metrů dál na legendárním stadionu ČAFKA.
V průběhu let se dočkala zastřešení hlavní trivnu. V roce 2006 se pak stadion dočkal nové atletické dráhy. Stára škvárová byla nahrazena tartanem, hlavní tribuna se pak místo dřevěných laviček dočkala pohodlných sedaček. Další velká změna poté přišla v roce 2014. Kdy byl stadion zrekonstruován. Největší přeměnou prošla hlavní tribuna, kdy bylo značně vylepšeno zázemí a vybudovaný také nové prostory v horní části tribuny. Zrekonstruovány byly i ochozy za bránou a sektor hostí. Kapacita tak nyní čítá 2599 diváků. Všechna místa jsou osázeny sedačkami.
Náhled do budoucna počítá i s vybudováním umělého osvětlení a také menší tribuna naproti té hlavní. To by znamenalo navýšení kapacity. Stadion momentálně neslouží jen fotbalovému klubu 1.SC Znojmo, ale také atletickému oddíle TJ Znojmo a žákům a studentům v rámci vyúky tělesné výchovy.

S výstavbou stadionu bylo započato v roce 1948, již předtím se zde nacházela dvě hřiště. Tehdejší závodní dráha pak na místě dnešní sportovní haly TJ. Dokončen byl městský stadion v roce 1952 a slavnostně pak otevřen za účasti Emila Zátopka. I toto jméno napovídá, že na stadionu svorně působil jak fotbalový, tak atletický oddíl. V té době se jednalo o klub FC Znojmo, slavnější rival RH Znojmo působil o několik desítek metrů dále na legendárním stadionu ČAFKA.

V průběhu let přišlo zastřešení hlavní tribuny. V roce 2006 se pak stadion dočkal nové atletické dráhy. Stára škvárová byla nahrazena tartanem, hlavní tribuna se pak místo dřevěných laviček dočkala i pohodlných sedaček. Další velká změna poté přišla v roce 2014. Kdy byl stadion zrekonstruován za podpory Ministerstva školství, které přispělo největší částkou. Menší dílem pak také město Znojmo a Jihomoravský kraj. Největší přeměnou prošla hlavní tribuna, kdy bylo značně vylepšeno zázemí a vybudovaný také nové prostory v horní části tribuny. Zrekonstruovány byly i ochozy za bránou a sektor hostí. Kapacita tak nyní čítá 2599 diváků. Všechna místa jsou osázena sedačkami. Nově také přibylo umělé osvětlení s unikátním sklápěcím systémem.

Náhled do budoucna počítá s vybudováním menší tribuny naproti té hlavní. To by znamenalo navýšení kapacity. Stadion momentálně neslouží jen fotbalovému klubu 1.SC Znojmo, ale také atletickému oddílu TJ Znojmo a žákům a studentům znojemských škol v rámci vyúky tělesné výchovy. Pravidelně se zde také konají hasičské závody.


 
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies