Zlaté tři body zůstávají doma. O výhře rozhodl Kunca

Zlaté tři body zůstávají doma. O výhře rozhodl Kunca Z N O J M O - Dva domácí zápasy, dva plné bodové zisky. Znojemští fotbalisté na domácím hřišti neztratili ani proti FK Viktorii Žižkov, kterou zásluhou branky Dominika Kuncy ve druhém poločase porazili 1:0. Naši hráči se tak minimálně do sobotního poledne posunuli na devátou příčku.

20.kolo F:NL, pátek 29.3.2019
1.SC Znojmo FK - FK Viktoria Žižkov  1:0  (0:0)
Branky: 67.Kunca
ŽK: 24.Šustr, 61.Antl
Rozhodčí: Lerch Ondřej - Myška Michal, Dobrovolný Zdeněk
Delegát: Kureš Jiří, Trčka Jiří
1.SC Znojmo FK: Buček – Šmehyl, Avdić, Cuković, Cihlář – Mudra (71.Maksić), Dramé (51.Harmon), Conner, Machalík, Kunca – Beganović (62.Kuffour)
FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Auer, Muleme, Rothe, Opluštil – Súkenník, Žežulka, Tusjak (69.Kubala), Antl – Šustr (74.Burda), Mashike Sukisa (77.Hejný)
Počet diváků: 420

Znojemský trenérský štáb se pro Žižkov rozhodl pro jednu změnu v základní sestavě. Nenastoupil v ní kapitán týmu David Helísek, jeho místo zaujal nově příchozí Andrew Benjamin Connor. Na lavičce se poté objevila další posila, konkrétně se jednalo o Alexe Kuffoura z Ghany.

Úvodní poločas nabídl především pořádný boj o každý metr, příležitostí tak nastalo po álu. O jednu takovou se postarali v osmé minutě hráči Žižkova, Antonín Buček gólu zabránil. Do velké šance se dostalo také Znojmo, Dženis Beganovič ovšem ve své šanci pokračovat nemohl, byl mu odmávaný ofsajd. V závěru poločasu se o slovo přihlásili hosté, Jonas Auer za vápnem střílel vedle tyče.

Obrázek hry se ve druhé půli příliš neměnil, přibývalo však ostrých zákroků. V třiašedesáté minutě hry měl Žižkov velkou šanci na otevření skóre, ve vápně znovu neuspěl Auer, jehož střela mířila kousek od svatyně znojemského brankáře. Domácí tak za čtyři minuty trestali. Na pravé straně hřiště se k míči dostal Dominik Kunca, který obloučkem překonal Karla Hrubeše - 1:0. O tom, jak v současné době funguje znojemská kabina přesvědčil Filip Maksič, který v pozici náhradníka přeletěl půlku tartanové plochy, aby mohl slavit s celou lavičkou. Žižkov se snažil o vyrovnání, ani v jednom případě se mu to však nevydařilo. V samém závěru znojemští mohli zvýšit na 2:0, jelikož Hrubeš se vracel z pokutového území soupeře, domácímu výběru byl ovšem zapískaný ofsajd. I přesto mají po pátečním večeru třiadvacet bodů.

František Šturma, trenér 1.SC Znojmo FK: „Byl to hodně, ale hodně těžký zápas. Viktorka hrála o nějakou svoji kritickou smrt. Chtěli jsme se v tabulce posunout výše, což jsme zvládli. Utkání bylo o velkém srdci a bojovnosti, kterou jsme předvedli. Je pravda, že soupeř byl na nás dobře připravený. Kombinační hru nám nenechal rozvíjet. Moc si vážím toho, že i když jsme si vytvořili méně šancí než v minulých utkáních, tak jednu jsme proměnili.“

Miloš Sazima, trenér FK Viktoria Žižkov: „Po domácí ztrátě s Ústí nad Labem jsme potřebovali bodovat, víceméně jsme prohráli brankou, která se dá zařadit do kategorie laciných. Podobným způsobem tady inkasovala Chrudim, hráče jsme na to upozorňovali. Bohužel jsme jedinou situaci nezvládli. Naše střely míjely tyče a domácí si v remízovém utkání připsali tři body.

• Sestřih 20. kola F:NL - 1. SC Znojmo FK - Žižkov | přehrát