Sympatický výkon body nepřinesl. Jihlava o vítězství rozhodla až v závěru z penalty

Sympatický výkon body nepřinesl. Jihlava o vítězství rozhodla až v závěru z penalty J I H L A V A - Úvodní jarní zápas skončil pro znojemské fotbalisty bez bodu. V pondělí večer nestačili na FC Vysočinu Jihlavu 1:2, když v 87. minutě zařídil výhru z penalty střídající Lukáš Vaculík. O jedinou branku Znojma se postaral Tomáš Cihlář, čtvrt hodinu před koncem musel hřiště opustit Igor Cukovič, který obdržel dvě žluté karty.

17.k. FNL (ČT sport), pondělí 4.3.2019
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  2:1  (1:1)
Branky: 6.Petr, 87.Vaculík (pen.) – 34.Cihlář
ŽK: 21.Chlumecký, 26.Šulc, 36.Zoubele – 25.Helísek, 61.Cuković, 62.Kučera, 85.Teplý, 86.Cihlář
ČK: 78.Cuković (po 2.ŽK)
Rozhodčí: Rejžek Pavel - Kotík Radek, Vodrážka Dan
Delegáti: Peřina Pavel, Andrejs Václav
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – P.Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Šlein (64.Vaculík), Šulc – Petr (77.Šefčík), Zoubele (C), F.Novotný (64.Klobása) – Jiří Klíma
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek (C), Cuković, Avdić, Cihlář – Kučera, Dramé (57.Teplý) – Machalík, Beganović (78.Maksić), Mudra (65.Šmehyl) – Kunca
Počet diváků: 949

Hned pět znojemských hráčů se v pondělí dočkalo premiéry ve Fortuna:Národní lize. V základní sestavě se jednalo o Igora Cukoviče, Dominika Kuncu a Davida Machalíka. Zatímco Cukovič a Kunca již nastoupili v první lize v Albánii, resp. na Slovensku, tak Machalík má zkušenosti s nejvyšší soutěží u nás. Ve druhé půle se na hřiště dostali Šimon Šmehyl a Filip Maksič.

Také trio v úvodní jedenáctce bylo v šesté minutě svědky prvního gólu zápasu. Obrana Znojma si ve vápně nepohlídala Jakuba Petra, který brzy poslal Jihlavu do vedení - 0:1. Naši fotbalisté se však rychle osmělili. Nebezpečná standardní situace Kuncy proletěla kolem tyče Vejmolovy brány. Následně nevyšla ani akce, kterou vedl Jakub Kučera. Ten přihrál Davidu Machalíkovi, mladý hráč však našel pouze bránícího fotbalistu Jihlavy. Útočné akce se nevydařily ani domácímu týmu. Dvakrát těsně minul Lukáš Zoubele, v devatenácté minutě se výborným zákrokem blýskl Antonín Buček. Chvíli poté se Znojmu nevydařil ani brejk, který přízemním centrem neúspěšně zakončil David Helísek. Aktivní hra znojemského výběru byla po zásluze odměněna v čtyřiatřicáté minutě. Na začátku gólového okamžiku stál Mahamadou Dramé, který přihrál na dobře hrajícího Machalíka. Míč se dostal až k Tomáši Cihlářovi, který za vápnem vystřelil a míč také s pomocí teče zapadl až za Vejmolu.

Ve druhé půli spíše převládal bojovný fotbal, borci z jihu Moravy však ani v jeho úvodu ze své aktivity nepolevili. První vážnější šanci poločasu si ale připravil soupeř. Tijani po téměř hodině hry zaslal míč patičkou na břevno. Další krušné chvíle přišly v 61. a 77. minutě. Cukovič v daných minutách obdržel dvě žluté karty, zápas tak opustil předčasně. Jihlava se k tlaku sice nedostala, v závěru však po faulu na Stanislava Klobásu kopala pokutový kop. Střídající Lukáš Vaculík nedal Bučkovi šanci, znojemského brankáře poslal na druhou stranu, a zasadil se tak o konečný stav 2:1. Znojemští borci se však za svůj výkon rozhodně nemusí stydět.

Radim Kučera, trenér FC Vysočina Jihlava: "Do zápasu jsme vystoupili dost dobře na to, abychom byli v psychické pohodě. Znojmo sice mělo šanci Machalíkem, ale pak jsme měli tři šance, ze kterých se dalo vstřelit gól. Od těchto okamžiků jsme velmi znervózněli. Nevím proč, vedli jsme 1:0, hráli jsme v domácím prostředí. Nedokázali jsme vyřešit jednoduché situace, ztráceli jsme snadné míče, všude jsme byli pozdě. Ve druhém poločase se dá říci, že jsme hráli lépe, ale jen po šestnáctku. Bylo to hodně vydřené vítězství."

František Šturma, trenér 1.SC Znojmo FK: "Do Jihlavy jsme přijeli s otevřeným fotbalem, nechtěli jsme přijet jenom bránit. Divákům se zápas musel líbit. Byl jsem spokojený s prvním poločasem, nikoliv však se vstupem do toho druhého, protože jsme soupeře nechali hrát a nebyli tak aktivní jako v první půli. Moc jsme tam nedrželi balón, patnáct dvacet minut bylo z naší strany špatných. Podle mého to byl remízový zápas, zasloužili bychom si odsud odvézt bod."