Nechceme se dostat pod tlak, nabádá Šturma před úvodním zápasem. Jihlavu vidí jako favorita

Nechceme se dostat pod tlak, nabádá Šturma před úvodním zápasem. Jihlavu vidí jako favorita Z N O J M O - Pondělní podvečer patřil tréninku znojemských fotbalistů. Na stadionu v Husových sadech pochopitelně nechyběl ani František Šturma. Hlavní trenér si udělal čas, aby před prvním jarním utkáním s FC Vysočinou Jihlavou poskytl našemu webu rozhovor. Šturma nemluvil jen o menším derby, ale také o tom, co očekává v pondělním klání.

 
 
 

Pane trenére, možná začnu trochu netradičně. S Jihlavou se utkáme v České televizi. Už jste někdy takhle ocitl před obrazovkami? Ať už na Slovensku či Česku…
Premiéra to pro mě není. Na Slovensku jsem trénoval první ligu, v televizi byly také některé zápasy druhé ligy. Hlavu si z toho vůbec nelámu.

Máte alespoň ohlasy od vašich známých, že se budou na zápas dívat?
To nemám. (s úsměvem) Mám však ohlasy od kamarádů, že nám věří, že tam nějaký bodík uděláme. Mám radost, že máme podporu. Na zápas se těším, příprava a celá pauza byla pro kluky dlouhá.

Hráči jsou tedy už tzv. nabuzeni?
Vypadají velice dobře, všichni jsme natěšeni. Uvidíme, jestli na Jihlavu bude stačit, co jsme natrénovali.

Sledoval jste už výsledky ostatních zápasů, v nichž Chrudim prohrála se Zbrojovkou Brno, nebo kdy Žižkov přehrál Prostějov 4:1?
V Chrudimi jsem byl, stejně jako na Žižkově. Především se musíme koukat sami na sebe, ne na ostatní týmy. Sice je to klišé, ale je to pravda. Není potřeba se rozhazovat řadou vlivů, ale spíše koukat na vlastní hru. Po hráčích chci, aby se ukázali na hřišti. Soustředíme se sami na sebe. Nechceme se dostat pod tlak. Pod něj se dostanete vlastní hloupostí. Věříme v práci, kterou děláme. Děláme poctivý fotbal, kluci poctivě trénují. Věřím, že to dobře dopadne.

Co vůbec od zápasu s Jihlavou očekáváte? Čekáte, že to bude trochu vyhrocené? Kluby jsou v rámci možností kousek od sebe a na obou stranách působí několik hráčů, kteří prošli opačnými týmy…
Dá se říci, že je to takové místní derby. Na druhou stranu však sportovně musíme přiznat, že Jihlava je prostě favorit utkání. Chce postoupit do první ligy. Musí předvést takový výkon, aby nás přehrála. V Jihlavě můžeme jen získat, budeme se soustředit pouze sami na sebe a uvidíme, jestli to bude stačit.

Čekáte tedy, že na nás vletí?
To nevím. (s úsměvem) Je to spíše věc trenéra a taktiky soupeře, do toho se však vůbec nechci zamotávat. Zajímá nás pouze náš výkon. Věřím, že bude dobrý, protože kluci pracovali svědomitě a nadmíru dobře. Kabina funguje dobře, je potřeba to stvrdit dobrým výkonem.

Jihlavu trénuje Radim Kučera, který v letech 2015 až 2017 vedl právě Znojmo. Znáte se osobně?
Osobně se neznáme. Je to kolega, jeho práci sleduji. Česko je maléá, takže o sobě víme, jak kdo asi pracuje. Vím, že ve Znojmě odvedl dobrou práci. Jeho tým v zimě získal dvanáct posil. Jihlavu máme zmapovanou, oni mají zmapované nás. Věřím, že na konci utkání budeme veselejší my.

Když jste mluvil o přípravě, sledoval jste první vzájemný zápas s Jihlavou, která vyhrála 3:0?
Zápas jsem neviděl. Nechci se zatěžovat tím, co bylo. Jsou zde noví hráči, trénujeme jinak, máme to nastavené odlišně. Člověk to stejně nezmění. Zajímá mě, co bude, pouze takové věci můžete ovlivnit a změnit.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • vimeu: Sportovní sázení -Tenis - Fotbal - Velmi spolehlivé informace odkaz/ ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
  • palasek.m: Co je prAVDA O PRODEJI KLUBU? a NENÍ TO TU ...
  • JirkaPo: pouze chůze, chaos, bez systému, bez boje... ...
  • JirkaPo: jde to těžko hrát doma na jednoho útočníka a zároveň ...
  • robert.knebl: Smutná zpráva. Vzpomínám na některé výjezdy s ním. R.I.P. Vláďo ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin