Reprezentovat Česko je nejvíce, čeho můžeme dosáhnout, vzpomíná Machalík. Před Jihlavou čeká hecování

Reprezentovat Česko je nejvíce, čeho můžeme dosáhnout, vzpomíná Machalík. Před Jihlavou čeká hecování Z N O J M O - Posilou na poslední chvíli se stal David Machalík. Kmenový hráč 1. FC Slovácka se ve Znojmě ocitl až v poslední den přestupů, od té doby stihl dva přípravné duely. Již v pondělí by ho však nemělo minout ostré utkání proti FC Vysočině Jihlava.

 
 
 

Uplynulý pátek byl pro Davida Machalíka velmi hektický. Teprve dopoledne přijel na jih Moravy, kde společně s týmem poobědval, aby chvíli poté stál u vítězství 5:0 proti FK Hodonínu „Se Slováckem jsme se domlouvali, že když tam nebudu mít takové herní vytížení, tak budeme hledat jinou alternativu. Naskytlo se mi Znojmo a jsem jen rád, že tady můžu být. Toto angažmá mi přišlo jako nejlepší volba," nechal se slyšet Machalík.

Dvaadvacetiletý fotbalista během prvoligové kariéry odehrál přes čtyřiačtyřicet zápasů. V letošním roce jich však posbíral jen sedm, když do hry naskočil na 244 minut. „Těžko říci, proč to tak upadlo. Konkurence je v první lize obrovská a trenér se rozhodl, že tam stavěl jiné hráče. Musím to respektovat," pokračoval mladý fotbalista.

Ten během dosavadní kariéry v první lize zažil řadu zajímavých utkání, nejvýše však řadí duel proti Slavii Praha. „Sice jsme prohráli, ale takřka bylo vyprodáno. Ke všemu jsme předváděli dobrý fotbal."

Na místo první ligy ho tak čeká o úroveň nižší soutěž, v níž bude Znojmu pomáhat k záchraně. „Očekávám, že budeme vyhrávat a že klukům pomůžu stoupat tabulkou," měl jasno hráč, který na podzim nechyběl u pohárové výhry svého kmenového klubu proti Tasovicím.

Ve druhé lize nebude Machalík jediným hráčem Slovácka, který byl vyslaný nasbírat důležité soutěžní zápasy. Do posledního týmu ligy Viktorie Žižkov šel hostovat Filip Kubala. „Žádné hecování ještě neproběhlo, ale určitě přijde. Už jsme si však psali s Kubou Petrem, (bývalým hráčem 1. FC Slovácka - pozn. red.) že se hned v prvním jarním kole uvidíme," odvětil s úsměvem Machalík.

Šikovný fotbalista se kromě klubového fotbalu dostal také na mezinárodní úroveň, na níž hrál za reprezentační výběry U-20 a U-21, v obou kategoriích nastoupil do třech duelů. „Odehrál jsem také kvalifikační zápasy. Na reprezentaci vzpomínám jen v dobrém. Reprezentovat Česko a svůj národ je nejvíce, čeho můžeme dosáhnout," dodal na závěr.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • vimeu: Sportovní sázení -Tenis - Fotbal - Velmi spolehlivé informace odkaz/ ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
  • palasek.m: Co je prAVDA O PRODEJI KLUBU? a NENÍ TO TU ...
  • JirkaPo: pouze chůze, chaos, bez systému, bez boje... ...
  • JirkaPo: jde to těžko hrát doma na jednoho útočníka a zároveň ...
  • robert.knebl: Smutná zpráva. Vzpomínám na některé výjezdy s ním. R.I.P. Vláďo ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin