FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Popáté v řadě se nám body z Ústí přivést nepovedlo, soupeř nám vše vrátil i s úroky

Popáté v řadě se nám body z Ústí přivést nepovedlo, soupeř nám vše vrátil i s úroky Ú s t í n a d L a b e m - Čtyřikrát v řadě se nám povedlo z ústeckého stadionu vždy dovézt výhru, popáté se to již nezdařilo a nebylo to ani s bodem. Soupeř nám to spočítal i s úroky a zvítězil vysoko 4:0. Za důležitý lze označit gól do šatny po našich dvou šancích, který poslal domácí do dvoubrankového vedení. To si Arma v druhém dějství ještě dvěma přesnými zásahem pojistila.

5.kolo Fortuna NL, středa 23.8.2017
FK Ústí nad Labem - 1.SC Znojmo FK  4:0  (2:0)
Branky: 10. a 60.Richter, 45+1.M.Zeman, 90.Matějka
ŽK: 20.Kacafírek, 45.J.Peterka – 25.Cihlář, 62.Šamánek, 82.Mešaninov
Rozhodčí: Machálek – Pfeifer, Petřík
FK Ústí nad Labem: Kotěra – L.Vaněk, Pimpara (63.Jindráček), Leibl (83.D.Procházka), Šnirc – M.Zeman, J.Peterka, Miskovič (C), Richter (86.Matějka) – Kacafírek, P.Pilík
1.SC Znojmo FK: Veselý – Svozil, Cihlář (C), Hladík, Machuča – Helísek, Lacko, Javůrek (68.Štrombach), Teplý (54.Růsek) – Urbančok (46.Šamánek), Mešaninov
Počet diváků: 1035

Úvod utkání patřil domácím, za což dostali odměnu v podobě vedoucí branky. V 10. minutě usměrnil prudký centr z pravé strany přesně k tyči Daniel Richter. Varování to však pro náš tým nebylo zřejmě dostatečné, poněvadž se v 16. minutě do dalšího centru položil hlavou Zeman a Armě nechybělo moc k dosažení druhé branky. My jsme se k něčemu kloudnému dostali až po půl hodině hry, kdy se po spolupráci s Javůrkem dostal do zakončení Teplý, Kotěra byl ale pozorný.

Po třiceti minutách se přece jen aktivita soupeře začala otupovat a v ofenzivě jsme byli více my, ovšem centrované míče do vápna nenacházely adresáty, což pochopitelně nemohlo vést k vyrovnání. Museli jsme si ale dávat i pozor na zadní vrátka, protože Ústí bylo po centrovaných míčích naopak velmi nebezpečné. Balón přeletěl celou obranu až k Peterkovi, který ale pálil nad. Ze znojemské strany měl k vyrovnání nejblíže Hladík, který šel z pravé strany sám na brankáře, jenž mu zakončení vykopl pravou nohou. Zaskvěl se i v další velké šanci proti Teplému. V dobré pozice hlavičkoval v závěru i Mešaninov. V nastaveném čase ale musel ukázat své umění i Veselý proti Kafacírkovi, vzápětí se ale domácí radovali, když se z rohového kopu prosadil Michal Zeman a zasadil nám gólem do šatny těžkou ránu.

Do druhé půle nasadil trenér Balcárek do hry Šamánka a posléze i Růska, ale zatímco my jsme se s vytvářením a zakončováním šancí tradičně trápili, soupeř ukázal, jak se zakončují brejky. V 60. minutě jej s velkým přehledem využil Daniel Richter a s bodovými nadějemi už to v této chvíli vypadalo hodně mizerně.

Na hřišti se také projevovala frustrace z vývoje utkání a domácí tým si notnou část druhé půle v klidu hlídal pohodlný náskok. Když už přišla naše šance, podržel Ústí brankář Kotěra, což se ukázalo při střele Šamánka a nebo přišel blok jako při dost jistě možná gólové střele Štrombacha, zkrátka ani štěstí nám ve středeční večer nebylo nakloněno. Potvrdil to i závěr utkání, kdy měl po nešťastném zaváhání Helíska jednoduchou cestu ke gólu Lukáš Matějka.

Jiří Balcárek (Znojmo): Upozorňoval jsem, že soupeř bude hrát agresivně a prvních dvanáct, patnáct minut to na nás spustí. To se také potvrdilo. Stačila na nás agresivita, nakopávané míče a především důraz ve standardních situacích. Za stavu 0:1 jsme měli dvě, tři dobré šance, které bychom měli dávat. Utkání se lámalo, kdybychom dali na 1:1, dostali bychom se do hry. A potom přišla opět standardní situace, kdy jsme dostali gól do šatny. Mrzí mě u některých hráčů přístup k fotbalu, neuvědomují si, že fotbal je i boj, válka. Nechodíme do soubojů, nepodstupujeme je, nemáme odražené míče. Pak na nás stačí agresivita.