FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Matúš Lacko pro fnliga.cz: Kýžený gól bych rád věnoval mnoha lidem, ale nedaří se mi to

Matúš Lacko pro fnliga.cz: Kýžený gól bych rád věnoval mnoha lidem, ale nedaří se mi to Z n o j m o - Slovenský záložník Matúš Lacko se po návratu do Znojma opět pevně zabydlel v základní sestavě a jeho comeback do modrobílého dresu zaujal i oficiální web Fortuna národní ligy, který s Matúšem podnikl rozhovor. V něm se probíraly začátky ve Znojmě, ale třeba i delší čekání na gól a nadcházející zápas v Ústí nad Labem.

 
 
 

1.SC vás vychoval pro velký fotbal, jaký je váš vztah ke klubu?
Znojmo je pro mě srdcovou záležitostí. Dalo mi možnost naskočit z dorostu rovnou k mužům. Ono není jednoduché takovým způsobem naskočit do jakékoliv soutěže. Nikdy jsem nebyl nějakým talentem, vše jsem si musel odmakat a možná právě i proto mi dali ve Znojmě tehdy šanci. Možná bylo vidět, že bych pro ten klub udělal všechno. Za tu dobu bylo mnoho příležitostí odejít, ale kvůli lidem, kteří ve Znojmě působili a působí, prostě nešlo jít jen tak pro nic za nic.

Na co z celé té historie nejvíce vzpomínáte?
Rád vzpomínám snad úplně na vše. Určitě však nezapomenu na první trénink. Dostal jsem totiž pokutu za špatné parkování. (smích) Dvojici jsem hned vytvořil s ikonou klubu Todorem Yonovem, poznal trenéra Sobotu, který mě vychoval, i majitele Otu Kohoutka, který mi šéfuje doteď. A že už je to doba. Hlavně všichni kluci, kteří tu hrávali, byli vždy úplně top a doteď na ně vzpomínám.

Statistiky říkají, že poslední gól jste vstřelil v květnu 2013, nechybí vám už ta gólová radost? Přeci jen jste býval i útočník. Čím to vlastně je?
Je pravda, že odjakživa jsem hrával útočníka nebo krajního záložníka, vyhovovalo mi to. Jednoho dne mě však trenér Sobota zkusil dát na střed zálohy, kde jsem zdivočel a na postu už zůstal. Chtěl bych už dát nějaký ten gól, ale už několik let mám na starosti spíše tu černou práci. Je hodně lidí, kterým bych chtěl vstřelený gól darovat, ale nedaří se mi to. Snažím se na to nemyslet.

Ve středu jedete do Ústí, co očekáváte? Bude to opět tuhý boj o body?
Do Ústí jedeme vyhrát. Musíme vyhrát. Remíza by pro nás byla málo, ale na druhou stranu musíme být trpěliví, poněvadž Ústí doma půjde za třemi body za každou cenu.

CELÝ ROZHOVOR NA WEBU FNLIGA.CZ

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies