Konečně! První výhra v sezoně - 2:0 nad Třincem!

Konečně! První výhra v sezoně - 2:0 nad Třincem! Z N O J M O - Všem z našeho klubu spadl kámen ze srdce. První výhra přišla, navíc v boji proti týmu, který byl loni pátý, ale letos je bez bodu. Všichni věříme, že na to navážeme nejen v dalších zápasech F:NL, ale i v bitvách domácího poháru Mol cupu, které nás teď čekají.

5.kolo F:NL, pátek 17.8.2018
1.SC Znojmo FK - FK Třinec  2:0  (0.0)
Branky: 71.Mudra, 73.St.Hillaire
ŽK: 34.Kučera, 51.Lacko, 83.Teplý – 67.Reintam, 78.M.Čelůstka
Rozhodčí: Severýn Vojtěch - Pečenka Jiří, Dohnálek Jan
Delegáti: Bohuněk Karel, Poklop Miroslav
1.SC Znojmo FK: Buček – Chereda, Cihlář, Kučera, Helísek – Lacko, Mudra, Teplý (87.Štrombach), Šulc (62.St.Hillaire) – Dramé, Beganović (79.Ambrozek)
FK Třinec: Paleček – Kušnír (65.Hejný), Ilko, R. Vaněk I., Šumbera – Samiec, Janošík, M.Čelůstka, Bedecs (14.Omasta) – Dedič, Reintam
Počet diváků: 712

Uź to bylo tři roky, co jsme naposledy porazili FK Fotbal Třinec a dnes obě mužstva potřebovala body jako sůl. V podstatě celý první poločas byl vyrovnaný, ale zároveň i velmi opatrný, protože oba celky (vědomy si svého nelichotivého postavení v tabulce před tímto zápasem) se bály udělat chybu. První naše šance byla už ve 3.minutě, ale míč si to do sítě nenamířil. Ani sudí nepískl penaltu, když domácí v 8.min. reklamovali ruku ve vápně. Hosté byli nuceni už ve 13.minutě z důvodu zranění střídat. Ve 30.minutě opět Tonda Buček prokázal jako v každém zápasu svoje kvality a vychytal Dědiče! Moc dalších ohrožení branek v prvním poločase už nebylo, určitě ne těch vyložených.

Od samého začátku druhého poločasu bylo na hřišti lepším mužstvem to naše. V 54.min. Beganović hlavičkoval a míč se odrazil od břevna, protože byl ještě tečován jedním z hráčů hostů. O deset minut později bylo orazítkované břevno i na druhé straně, byť jen z horní strany po hlavičce Dědiče. V 68.min. Cheredea nechal vyniknout hostujícího brankáře, který tak zabránil našemu skórování! V 72.min. to pak ale přišlo. Po přímém kopu se ke střele dostal David Helísek, prostřelil vše, co mohl a jak sám přiznal po zápase, tečí Honzy Mudry se dostal míč do sítě - 1:0! A hned po minutě bylo ještě veseleji. Vystřídavší a velmi rychlý Kathon St. Hillaire si krásně naběhl na velmi pěknou a načasovanou přihrávku Kuby Teplého v rychlém protiútoku a byť se už dostával do úhlu, zvýšil na 2:0! V 76.minutě šel teplý zleva téměř sám na gólmana, ale střela mu vůbec nesedla. V 83.minutě mohl ještě hostující Vaněk snížit, ale míč šel nad. A tak jsme získali nejen první tři body v této sezoně, ale vzadu jsme udrželi i nulu.

Trenér Leoš Kalvoda, 1.SC Znojmo FK: "Jsem rád, že se nám to podařilo, už to bylo důležité vyhrát. První vítězství, první krůček a je potřeba na to navázat. Myslím si, že výhra se zrodila poctivostí hráčů a je potřeba pochválit všechny. Ani jeden tým nechtěl prohrát, takže první půle byla opatrná. Se štěstím jsme dali první branku."

Trenér Jiří Neček, FK Fotbal Třinec: "První poločas byl z naší strany výborný. Je však škoda, že ve druhé půli nastřelíme břevno a pak uděláme fatální chybu, ze které dostaneme gól. Ve vápně jsme udělali nesmyslnou kličku a následně faul, z čeho Znojmo vystřelilo branku, Helísek to trefil krásně k tyčce. Za toho stavu jsme chtěli dát na 1:1, na místo toho ale dostaneme na 0:2. Zápasy nám vůbec nevychází a potápíme se dole. Vše je samozřejmě o hlavě hráčů, bohužel nám to zatím vůbec nevychází a musíme se zamyslet, co s tím dělat."