SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMFK VítkoviceSK Kvítkovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.
 

Znojemský deník: Od fotbalu si nejlíp odpočinu ve vinohradu, říká dorostenecký trenér roku Zlámal

Znojemský deník: Od fotbalu si nejlíp odpočinu ve vinohradu, říká dorostenecký trenér roku Zlámal Z n o j m o - Ani Znojemskému deníku neunikl nedávný velký úspěch našeho mládežnického trenéra a šéftrenéra dorosteneckých týmů Luďka Zlámala, který získal ocenění pro nejlepšího dorosteneckého trenéra roku 2017. V zajímavém rozhovoru si můžete přečíst, jak si úspěšný kouč ocenění váží a mnoho dalšího.

 
 
 

Co na ocenění v anketě říkáte?
Moc mě potěšilo. Někoho to nepotká za celou trenérskou kariéru, takže si toho moc vážím. Na druhou stranu je to i závazek do další trenérské práce.

Spolu s vámi uspěl i bývalý trenér sparťanské mládeže a současný liberecký kouč David Holoubek. Prohodili jste na vyhlášení pár slov?
S Davidem zrovna ne. Sice se dobře známe, ale měl klubové povinnosti v Liberci. Povídali jsme si s Karlem Jarolímem nebo s koučem jedenadvacítky Víťou Lavičkou. Bylo to moc příjemné.

Vyměníte tedy občas rád teplákovku za společenský oblek?
Rád nebo nerad, patří to k trenérské profesi. Pokud jednou dosáhnete jakéhokoliv ocenění, patří to k situaci. Jsme profesionálové, takže to musíme potvrdit i při společenských událostech.

Dočkal jste se na tréninku gratulace od svých svěřenců?
Jasně. Kluci na to reagovali a dodnes mi gratulují lidé, které potkávám. Přáli mi kamarádi i známí. Potěšilo mě to, ale je to chvilková záležitost a jede se dál. Člověk si užije chvilku slávy a zase to pomine.

Mládežnické kategorie trénujete šestnáct let. Máte recept na usměrnění drzých kluků?
Nevím, jestli se dají zklidnit. Když jim ale přichystáte trénink, při kterém na to nemají čas, nejsou s tím žádné problémy.

Těší vás, když se pak vaši odchovanci prosadí v dospělém fotbale?
Právě to je gró naší práce, vizitka trenéra a důvod, proč se fotbalu věnujeme. Je příjemné, když se podívám na televizi a zjistím, že tam mám bývalého svěřence.

CELÝ ROZHOVOR NA WEBU ZNOJEMSKY.DENIK.CZ

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies