SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina
 

Hra po stranách mi vyhovuje, komentuje Javůrek styl nového kouče

Hra po stranách mi vyhovuje, komentuje Javůrek styl nového kouče Z n o j m o - Přípravu našich fotbalistů v letní přípravě sleduje pozorně i Znojemský deník. Ten si pro svůj rozhovor tentokrát vybral krajního záložníka Honzu Javůrka, který komentoval, jak mu vyhovuje styl nového trenéra Jiřího Balcárka. Jelikož kouč vyznává hru po stranách, naše číslo 17 je zatím velmi spokojené.

 
 
 

Zdá se, že s novým koučem Jiřím Balcárkem může najít společnou řeč. Trenér znojemských fotbalistů klade důraz na hru po stranách hřiště, což krajnímu bekovi či záložníkovi Janu Javůrkovi sedí. „Každý má svůj styl a pro mě je jen dobře, že nový trenér chce hrát po krajích,“ povídá osmadvacetiletý Javůrek, který v sobotu se Znojmem v pátém přípravném duelu podlehl 1:3 ostravskému Baníku.

Uplynulá sezona vám ve Znojmě vyšla. S deseti kanadskými body za čtyři góly a šest asistencí jste se společně se dvěma kolegy stal nejproduktivnějším hráčem týmu. Jak se cítíte na prahu dalšího ročníku?
Chvíli mi po letní pauze vždy trvá, než do sebe dostanu správné pohyby. První týden to není ono, ale teď už zahajujeme třetí týden přípravy, už to začíná být lepší a lepší.

V přípravě jste z pěti pokusů zatím ani jednou nevyhráli. Je kvůli tomu nový kouč Balcárek nervózní?
Nějak nás neznepokojuje, že jsme ještě nezvítězili. Hráli jsme s poměrně silnými soupeři. Zkoušeli se i někteří hráči z dorostu. Nehrajeme špatně, vytváříme si šance, jenže je moc neproměňujeme. Až se nám zadaří a povedeme, bude to jiné.

I s Baníkem jste herně obstáli, jenže jste selhali v koncovce...
S tím můžu souhlasit. Měli jsme vyložené šance, které jsme nedali. Soupeř jich měl stejně, na rozdíl od nás je však využil.

CELÝ ROZHOVOR NA WEBU ZNOJEMSKY.DENIK.CZ

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies