Výhra 6:0 na hřišti soupeře? Nic takového jsem ještě nezažil, říká Vlasta Veselý

Výhra 6:0 na hřišti soupeře? Nic takového jsem ještě nezažil, říká Vlasta Veselý Z n o j m o - Jako by se historie opakovala. Brankář Vlasta Veselý poprvé nastoupil do znojemské brány v srpnu loňského roku v Ústí nad Labem, kdy se v první půli zranil Jirka Doleček. V podstatě stejná záležitost se opakovala i ve Varnsdorfu, tentokrát už měl ale Vesy v zádech 17 startů ve Fotbalové národní lize. Nakonec byl u rekordní výhry našeho týmu 6:0.

Jak jste se cítil, když jste musel ve 33. minutě naskočit do zápasu?
Nebylo to nic příjemného, co vám budu povídat. Naštěstí jsem měl nějaké tušení a před zápasem jsem se pečlivěji rozcvičoval, takže to nebyl takový šok. Kluci mi celý zbytek zápasu hodně pomáhali a nakonec jsme to zvládli i s nulou.

Viděl jste, co přesně se stalo v souboji Dolečkovi, kterého jste následně v bráně střídal?
Bylo to po rozehrávce standardní situace, po které míč doletěl až do malého vápna. Jirka (Doleček) se následně dostal do souboje s jedním z protihráčů, který zbytečně a nebezpečně zahrál vysokou nohou. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Ošetřování trvalo celkem dlouho, víte, jak na tom je Doleček zdravotně?
Zatím jsem postřehl, že se vrátil z nemocnice s krunýřem kolem krku, ale co přesně Jirkovi je nevím.

Za svůj faul viděl Zbrožek druhou žlutou kartu a domácí tak hráli od té doby v deseti...
Svým způsobem to pro nás mohla být výhoda. Dlouho se nám ale nedařilo dostat do kombinace, která by vedla k brance. Ve zbytku první půle to určitě nevypadalo, že hrajeme proti oslabenému soupeři. Do větší převahy jsme se dostali až v druhé půli, kdy jsme dokázali vsítit i druhý gól, což nám hodně pomohlo. Domácí to asi i trošku položilo a nám se hned dýchalo a hrálo lépe.

Mimo brankáře Dolečka byl na začátku prvního poločasu zraněn i kapitán Cihlář. Pro vás to musela být hodně citelná ztráta...
Ono není žádné zranění příjemné a to hlavně, jedná-li se o zranění v úvodu zápasu. Kluci to ale zvládli fantasticky, a i přes tyto nepříjemnosti jsme dotáhli utkání do vítězného konce.

Varnsdorf na jaře do utkání s vámi neprohrál a vy jste museli získat tři body, abyste udrželi krok se špičkou tabulky. Měli jste před zápasem z Varnsdorfu respekt?
Do Varnsdorfu jsme přijížděli s určitým respektem, samozřejmě jsme věděli, jak si na jaře vedou. Nám se nepodařilo minulé utkání doma s Pardubicemi, a tak jsme si řekli, že zaváhání musíme napravit a odvézt si domů tři body. To se nám povedlo a vzhledem k tomu jsme se opět dotáhli na Hradec.