FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Výhra 6:0 na hřišti soupeře? Nic takového jsem ještě nezažil, říká Vlasta Veselý

Výhra 6:0 na hřišti soupeře? Nic takového jsem ještě nezažil, říká Vlasta Veselý Z n o j m o - Jako by se historie opakovala. Brankář Vlasta Veselý poprvé nastoupil do znojemské brány v srpnu loňského roku v Ústí nad Labem, kdy se v první půli zranil Jirka Doleček. V podstatě stejná záležitost se opakovala i ve Varnsdorfu, tentokrát už měl ale Vesy v zádech 17 startů ve Fotbalové národní lize. Nakonec byl u rekordní výhry našeho týmu 6:0.

Jak jste se cítil, když jste musel ve 33. minutě naskočit do zápasu?
Nebylo to nic příjemného, co vám budu povídat. Naštěstí jsem měl nějaké tušení a před zápasem jsem se pečlivěji rozcvičoval, takže to nebyl takový šok. Kluci mi celý zbytek zápasu hodně pomáhali a nakonec jsme to zvládli i s nulou.

Viděl jste, co přesně se stalo v souboji Dolečkovi, kterého jste následně v bráně střídal?
Bylo to po rozehrávce standardní situace, po které míč doletěl až do malého vápna. Jirka (Doleček) se následně dostal do souboje s jedním z protihráčů, který zbytečně a nebezpečně zahrál vysokou nohou. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Ošetřování trvalo celkem dlouho, víte, jak na tom je Doleček zdravotně?
Zatím jsem postřehl, že se vrátil z nemocnice s krunýřem kolem krku, ale co přesně Jirkovi je nevím.

Za svůj faul viděl Zbrožek druhou žlutou kartu a domácí tak hráli od té doby v deseti...
Svým způsobem to pro nás mohla být výhoda. Dlouho se nám ale nedařilo dostat do kombinace, která by vedla k brance. Ve zbytku první půle to určitě nevypadalo, že hrajeme proti oslabenému soupeři. Do větší převahy jsme se dostali až v druhé půli, kdy jsme dokázali vsítit i druhý gól, což nám hodně pomohlo. Domácí to asi i trošku položilo a nám se hned dýchalo a hrálo lépe.

Mimo brankáře Dolečka byl na začátku prvního poločasu zraněn i kapitán Cihlář. Pro vás to musela být hodně citelná ztráta...
Ono není žádné zranění příjemné a to hlavně, jedná-li se o zranění v úvodu zápasu. Kluci to ale zvládli fantasticky, a i přes tyto nepříjemnosti jsme dotáhli utkání do vítězného konce.

Varnsdorf na jaře do utkání s vámi neprohrál a vy jste museli získat tři body, abyste udrželi krok se špičkou tabulky. Měli jste před zápasem z Varnsdorfu respekt?
Do Varnsdorfu jsme přijížděli s určitým respektem, samozřejmě jsme věděli, jak si na jaře vedou. Nám se nepodařilo minulé utkání doma s Pardubicemi, a tak jsme si řekli, že zaváhání musíme napravit a odvézt si domů tři body. To se nám povedlo a vzhledem k tomu jsme se opět dotáhli na Hradec.