Ve finále je bod z Třince dobrý, říká Radek Buchta

Ve finále je bod z Třince dobrý, říká Radek Buchta Z n o j m o - V sobotu si náš tým z hřiště Třince odvezl bod za remízu 2:2. Přímým aktérem byl i Radek Buchta, který musel svést ve stoperském duu s Martinem Hudec řadu těžkých soubojů. Radek byl v konečném součtu s bodem z Třince spokojený. V rozhovoru duel podrobně rozebral a dostali jsme se i k zamyšlení nad brzkým výkopem, který byl v Třinci naplánován na 10:15.

Pro naše fanoušky, kteří nebyli v Třinci. Byl to zápas i dle průběhu utkání remízový?
Po zásluze dělba bodů. První půli jsme byli kombinačně lepší, zaslouženě jsme šli do vedení. Pak z takové sporné penalty soupeř vyrovnal, na což jsme ale dokázali rychle zareagovat. Na míči jsem byli první půli lepší my, v druhé půli o fous Třinec. Bohužel jsme v druhé půli dostali brzy gól. Chtěli jsem samozřejmě výsledek 2:1 co nejdéle udržet, a pak přidat pojistku na 3:1.

Přesto bod asi trochu zamrzí, vzhledem k tomu, že jsme dvakrát vedli? V druhé půli jsme měli některé dobré šance.
Měli jsme tam nějaké hlavičky, Libor šel v závěru sám na bránu. Šance byly, ale i Třinec měl takové náznaky. V tomto směru byla na obou stranách možnost vstřelit gól stejná.

V posledních minutách přišel na hřiště Todor Yonov. Byl už záměr udržet remízový výsledek?
Toše přišel do středu zálohy, nešel do obrany. Přišel, aby nám pomohl v hlavičkových soubojích, protože Třinec měl nepříjemného vysokého hrotového útočníka. Na něj létalo dost balónů. Ve finále bod z Třince dobrý.

Jak tobě se osobně bránily vysoké míče? Ten druhý gól dal paradoxně jeden z nejmenších hráčů na hřišti - Joukl.
Tam to bylo špatně obsazené. Šel centr ze strany a ten hráč si dobře všiml, že více náš šlo na přední tyč a on tam zůstal viset z druhé vlny na penaltě. Byl tam úplně sám, jestli je velký nebo malý, to v té situaci ani nehrálo roli. Špatně jsme si přebrali nabíhající hráče.

Naše utkání jsou pro nezaujatého diváka zajímavou podívanou, padá hodně branek. Vy už asi ale nejste příliš nadšení vzhledem k inkasovaným brankám?
Vychází to z našeho herního pojetí, že se snažíme hrát více ofenzivně. Potom inkasujeme více branek, více se soustředíme dopředu. Zaplaťpanbůh, že aspoň ty góly dáváme. Doma se nám to sice tolik nedařilo, ale doufám, že od Pardubic to bude úplně něco jiného.

V Třinci byl výkop už v 10:15. Já jsem se tě na to nedávno ptal, ty jsi říkal, že při dvoudenním výjezdu je to pro tebe lepší. Platí to pořád?
To jsem si myslel, ale jelikož jsem takhle dlouho nehrál, tak jsem s tím trochu problémy měl. Bylo to opravdu dost brzy. Měli jsem snídani už v sedm a bylo to vše takové hrr, hrr. Lepší hrát později, ale zase takový problém to nebyl. Udělali jsme živější rozcvičku, takže do utkání jsme byli všichni ready.