FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B
 

Utkání bylo poučné, přemítá Šturma o remíze s Tasovicemi

Utkání bylo poučné, přemítá Šturma o remíze s Tasovicemi Z N O J M O - Byl spokojený s předvedeným výkonem. Rovněž ho těšila skutečnost, že až po téměř čtyřech zápasech znojemský tým dostal branku ze hry. I přesto musel František Šturma na výhru proti Tasovicicím zapomenout, jeho svěřenci totiž neuhlídali jednobrankové vedení, když se v osmasedmdesáté minutě prosadil bývalý hráč Znojma Pavel Lapeš. Šturma se v pozápasovém hodnocení ohlížel za samotným zápasem, nebo motivací hráčů Tasovic.

 
 
 

Pane trenére, naši hráči na soupeře vlétli, úvodních patnáct minut bylo dle mě výborných…
Z mého pohledu jsme byli dominantní celý zápas a byla by ostuda, kdybychom nebyli. Měli jsme vysoké držení míče, soupeř velice kvalitně bránil. Vzhledem k diviznímu týmu se jednalo o velmi dobrý mančaft, který měl propracovanou defenzívu. Utkání nám také ukázalo naše problémy. Když soupeř bude proti nám takhle hodně bránit, tak máme velmi těžké se přes něj dostat. Na druhou stranu klukům nemůžu nic vytknout, nic tam nechybělo. Byla tam bojovnost, agresivita i fotbalovost. Vyskytly se tam všechny prvky, které jsme po nich chtěli. Chyběly tomu góly. Během úvodní půle jsme si vytvořili asi deset šancí, soupeře hodně podržel jejich brankář. Také ve druhém dějství se až na pár výjimek hrálo na jejich bránu, soupeř si tam vypracoval nějaké tři čtyři šance. Největší problém byl v tom, že jsme nedávali góly. Šancí jsme si vytvořili na pět šest gólů, bohužel jsme dali jen jeden. Jsem velmi rád, že jsme branku ze hry víceméně dostali až po čtyřech zápasech, předtím jsme obdrželi branky z penalt. Svědčí to o tom, že tým se snaží hrát dobře i směrem dozadu. Nezlobím se, ba naopak jsem za takový zápas rád. Kluky musím pochválit, jak k tomu přistoupili, nic nepodcenili. Hráli z plných sil. Jediné, co tomu chybělo, byly branky. Mrzí mě zranění Maksiče. Doufám, že se rychle uzdraví.

Na konci prvního poločasu ze hřiště předčasně odešel také Matúš Lacko. Střídal jste ho kvůli zdravotním potížím?
Měl nějaké píchnutí do svalu, tak bylo zbytečné ho tam nechat trápit, jelikož máme před ostrým zápasem a pro mě je přednější zdraví hráčů než výsledek.

Byl zápas prospěšný také kvůli tomu, že hráči dobývali soupeře a mohli si tak nacvičit něco z toho do ligy?
Ano, přesně tak. Říkáte to správně. Myslím si, že tolik týmů proti nám nebude hrát defenzívně tak, jako Tasovice. Každý má nějaký styl a limit. Kdybych byl trenérem Tasovic, tak bych k tomu přistoupil úplně stejně. Nemůžete hrát otevřeně s týmem, který hraje na profesionální úrovni a je v jiné soutěži. Takticky k tomu přistoupili správně, divákům se takový zápas musel líbit, bylo to nahoru dolů. Vzhledem ke skutečnosti, že umělka je trochu užší, tak jsme měli méně prostoru k jednodušší kombinaci, což soupeři vyhovovalo.

V Tasovicích působí řada hráčů, kteří prošli Znojmem, ať už to bylo mládežnickými kategoriemi, prvním týmem, někteří tam jsou ještě na hostování. Překvapila vás od nich až taková přemotivovanost?
Řekl bych, že to bylo až moc přemotivované. S trenérem jsme se dohodli, že takové zápasy jsou vždy vyhrocené a že bych byl rád, kdyby k žádnému zranění nedošlo. Hned v první minutě jsem tam musel vyběhnout na jejich hráče s číslem patnáct. Kdyby měl trochu zlepšenou hlavu a byl trochu lépe psychicky srovnaný, tak byl by to dobrý fotbalista a mohl hrát vyšší soutěž.

Nejednalo se však jen o něho…
Bylo jich tam více. Nevím, jestli cítí nějakou křivdu. Pro nás to bylo poučné utkání, jsem za něj rád a děkuji za něj, že jsme ho vůbec mohli sehrát.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin