Úterní generálka proti Tasovicím skončila remízou. Rozhodly nevyužité šance

Úterní generálka proti Tasovicím skončila remízou. Rozhodly nevyužité šance Poslední znojemské utkání zimní přípravy nenašlo vítěze. Naši borci v úterním podvečerním duelu na umělém hřišti TJ Sokolu Tasovic remízovali proti místnímu týmu, když neudrželi jednobrankové vedení. O náš jediný gól se postaral Dženis Beganovič, na straně domácího výběru se prosadil střídající Pavel Lapeš.

příprava generálka, úterý 26.2.2019
TJ Sokol Tasovice - 1.SC Znojmo FK  1:1  (0:1)
Branky: 78.Lapeš - 8.Beganović
TJ Sokol Tasovice: Konvalina - Hrazdílek, Mička (K), Garčic, Švarc, Blahoudek, Rygl, Lapeš R., Švejkar, Kirschner, Paul Na lavičce se objevili: Horáček, Jeřábek M., Jeřábek J., Landšperský, Lapeš P.
1.SC Znojmo FK: Buček – Maksič (46. Helísek), Avdič, Cukovič (46. Cheredea), Mudra – Lacko (46. Dramé) – Šmehyl (46. Cihlář), Kučera, Machalík (K), Kunca – Beganovič (46. Van-Dave Harmon)
Náhradníci: Koukal, Cihlář, Helísek, Cheredea, Dramé, Štrombach, Van-Dave Harmon

Pouhých šest dní zbývá do úvodního jarního zápasu znojemských fotbalistů ve druhé lize. Ještě před tím se však postavili proti divizním Tasovicím, v jejichž barvách nechyběli ani hráči na hostování z našeho klubu Jakub Konvalina a Petr Kirschner.

Byl to právě druhý jmenovaný, který dal o sobě vědět hned zkraje utkání. Během úvodních vteřin duelu totiž nešetrně a zbytečně zajel do Matúše Lacka, což si nenechala líbit ani znojemská lavička. Poté však již čistě následovaly fotbalové momenty, o které se především starali naši hráči. Po velkém tlaku se ze třetí šance v utkání prosadil Dženis Beganovič, který na malém vápně uplatnil svůj důraz - 1:0. Další šance Znojma přicházely, postupně se však začal osmělovat také domácí výběr. Ve čtyřiadvacáté minutě si tak první a rovnou nelehký zákrok na lajně připsal Antonín Buček. Tasovicím nevyšla ani standardní situace z pětatřicáté minuty, do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Do druhé půle lépe vstoupili domácí hráči, Buček ovšem na jejím začátku předvedl pohotový zákrok. Posléze aktivitu znovu převzali znojemští fotbalisté, a to rovněž zásluhou Dominika Kuncy, který výborně pokrýval pravou stranu hřiště. Slovenský hráč, stejně jako Van-Dave Harmon nebo Jan Mudra však solidní příležitosti nedokázali proměnit v gól. Dvanáct minut před koncem zápasu se tak radoval soupeř. Kirschner obdržel výbornou přihrávku do běhu a i když v tváři v tvář ztroskotal na výborném Bučkovi, tak se míč odrazil k volnému Pavlu Lapešovi, který srovnal na konečných 1:1.

trenér František Šturma, 1.SC Znojmo FK: "Celý zápas jsme byli dominantní a byla by ostuda, kdybychom nebyli. Měli jsme vysoké držení míče, soupeř velice kvalitně bránil. Vzhledem k diviznímu týmu se jedná o velmi dobrý mančaft. Klukům nemůžu nic vytknout, nic tam nechybělo. Vyskytly se tam všechny prvky, které jsme po nich chtěli. Během úvodní půle jsme si vytvořili asi deset šancí, hodně je podržel jejich brankář."