Machala: O marodce se nechci bavit, utkání jsme odehráli hodně špatně

Machala: O marodce se nechci bavit, utkání jsme odehráli hodně špatně Z n o j m o - První prohru venku utržil náš tým v 8. kole Fotbalové národní ligy. Ve Varnsdorfu inkasoval čtyři góly a trenéra Oldřicha Machalu tak trápila především defenzivní práce celého týmu. Chyběla mu také od jeho svěřenců větší agresivita. Navíc ho nepotěšil ani fakt, že utkání nedohrál Martin Hudec, který musel vynuceně střídat.

Do jaké míry měla na zápas vliv viróza, která postihl tým před tímto utkáním?
Nechci se vůbec bavit o marodce. Zápas jsme odehráli hodně špatně. Hlavně začátek, kdy jsme prvních deset minut prochrápali. Začali jsme hrát až za stavu 2:0, kdy jsem snížili. Musím, říct, že jsme měli v první půli i velké šance, kdy domácí brankář zabránil dvěma gólům. První byla byla poslední pětadvacet minut ještě docela dobrá. O přestávce jsme si říkali, že pokusíme vyrovnat, či zápas otočit. Upozorňoval jsme hráče na to, abychom nedostali na začátku zbytečnou branku stejně jako v Třinci. A hned ve třetí minuté druhé půle se tak stalo. Úplně hloupý inkasovaný gól, je nás pět, sedm ve vápně a stačí pouze jeden útočník, aby udeřil. Naše bránění je celkově hodně špatné a s tím jsem hrozně nespokojený, hlavně s tím přístupem.

Hráči, kteří nastoupili, byli stoprocentně v pořádku?
Všichni hráči, kteří nastoupili, byli v pořádku. Problém vyvstal v tom, že se v první půli musel odstoupit Hudec, takže to byla další taková rána. Těch střídání tam tolik nemáme, trochu nás to ovlivnilo. Ale jak jsem zmiňoval, nechci se vůbec bavit o tom, jestli jsme v týdnu měli problém nebo neměli. Utkání jsem vůbec nezvládli a je to velká škoda. Domácí nám ukázali, jak se hraje o body, hráli agresivněji. My jsme zápas odehráli lehkovážně. A góly, které jsme inkasovali? Věřím, že dvěma, či třem šlo zabránit, kdybychom byli agresivnější a lépe jsme dostupovali hráče.

Největší trápení je momentálně v defenzivní činnosti, což nám dělalo problémy i v přípravě. Může to být do jisté míry i tím, že se obranná čtyřka kvůli okolnostem mění?
Někdy se stane, že hrajeme v trochu jiném složení, ale nedá se nic dělat. Teď máme trochu problémy v tom, že nás kosí zranění a v minulém týdnu viróza. Nic to ale nemění na tom, že máme v defenzivní činnosti velké problémy a musíme na nich zapracovat.

Je jasné, že venku se nedá stále vyhrávat. Z toho důvodu teď mrzí především porážky doma?
Kdybychom zvládli zápasy doma, tak se tady teď bavíme o tom, že prohra venku jednou musela přijít. Každý zápas venku nejde vyhrát, ale mrzí ty porážky doma.

Dá se nyní mluvit po čtyřech utkáních bez výhry o krizi nebo něčem podobném?
To bych neřekl. V Třinci jsem hráli zápas velmi dobře, v domácím utkání s Pardubicemi přišlo určitě zlepšení. Utkání ve Varnsdorfu nebylo z naší strany povedené, ale o krizi dle mého nejde. Každopádně musíme zvládnout domácí zápas se Zlínem.