SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMFK VítkoviceSK Kvítkovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.
 

Když drobek vyzraje na čahouny. A Znojmo se zase směje ze špice

Když drobek vyzraje na čahouny. A Znojmo se zase směje ze špice Z n o j m o - V 10. kole Fotbalové národní ligy dal o sobě Rostislav Šamánek zase pořádně vědět. Varnsdorfu vstřelil dva góly a do tabulky jsme si připsali další tři body. Není divu, že si jeho výkonu všiml i zpravodajský web Idnes, který s naším ofenzivním záložníkem poskytl rozhovor. Téma bylo jasné, výhra nad Varnsdorfem, o boj o špici tabulky.

 
 
 

Školit spoluhráče, jak vyzrát v soupeřově šestnáctce na hromotluky, by mohl Rostislav Šamánek. Přestože patřil mezi nejdrobnější fotbalisty na hřišti, v pátečním duelu proti Varnsdorfu dvěma zásahy po standardkách rozhodl o znojemské výhře 2:0.

„Nesmíte skákat do souboje ze stoje, šance na úspěch je menší. Snažím se těžit z náběhu, ještě důležitější je ale timing,“ radí jen 173 centimetrů vysoký Šamánek, jenž obstál proti daleko urostlejším sokům. „Když se to dobře kopne, je ve druhé lize velká šance dát ze standardky gól,“ usmívá se.

Kdo však viděl úvod páteční bitvy, úsměvy na tvářích znojemských hráčů by nečekal. „Začali jsme vlažně, Varnsdorf byl lepší na míči,“ uznal pro klubový web domácí kouč Radim Kučera. Nesmělý pískot linoucí se z hlavní tribuny ale uťal šikovný Šamánek, který se ve 44. minutě nejlépe zorientoval ve vápně. Místo juchání zvedl prst a zakrýval si s ním pusu. „Plánované to nebylo. Ale chtěl jsem, aby nám diváci fandili a nepískali, když se akce nepovede,“ vysvětluje záložník, jemuž se znovu aplaudovalo v 51. minutě.

CELÝ ČLÁNEK NA WEBU IDNES.CZ

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies