Z Varnsdorfu žádný bod nevezeme, po zásluze

Z Varnsdorfu žádný bod nevezeme, po zásluze V a r n s d o r f - Na utkání ve Varnsdorfu budeme chtít rychle zapomenout. Domácí dokázali využít chyb v naši hře a třemi góly si došli pro zaslouženou výhru 3:0. Skóre se otevřelo už v první půli, kdy z rohu skóroval Zbrožek. V dějství druhém přidal Varnsdorf ještě další dvě pojistky.

14.kolo Fortuna NL, neděle 5.11.2017
FK Varnsdorf - 1.SC Znojmo FK  3:0  (1:0)
Branky: 37.Zbrožek, 52.Dordić, 74.D.Breda
ŽK: 25.Zieris, 66.Porcal – 28.Veselý, 50.Svozil, 67.Šamánek, 87.Machuča
Rozhodčí: Vojtěch Severýn - Dan Vodrážka, Petr Vít
FK Varnsdorf: Porcal (c) – Klobása (16.Barac), Zieris, Chlumecký, Bílek – Bláha, Dordić (81.Šulc), Durdević, W.Da Silva (76.Kozma) – D. Breda, Zbrožek
1.SC Znojmo FK: Veselý – Helísek, Mezlík, Svozil, Cihlář (c) – Machuča, Lacko (76.Njire) – Štrombach, Šamánek (70.Hladík), Javůrek – Růsek (57.Teplý)
Počet diváků: 425

Trenér Balcárek poslal do utkání proti Varnsdorfu stejnou sestavu jako při domácí výhře nad Vlašimí. Na severu Čech nebyli Znojemští dominantní jako v předchozím venkovním utkání na Žižkově. Na svoji šanci si chtěli trpělivě počkat, ovšem zbytečnými chybami naopak nabízeli šance soupeři. Domácí se tak ani nemuseli příliš zabývat nějakou vytříbenou kombinací. Tu využili nekvalitní kombinace, tam zase nepřesnost v rozehrávce.

První opravdu vážnější možnost však mohli diváci vidět až ve 29. minutě. Cihlář odvracel míč před dotírajícím protihráčem a míč poslal vysokým odkopem na brankáře Veselého, který jej vzal do náruče. Ke zděšení všech znojemských hráčů se pískala malá domů a nepřímý kop. Ten naštěstí Varnsdorf nevyužil, když Wesley nepropálil zeď. Ve 33. minutě už domácí překonali brankáře Veselého, Dordić však orazítkoval břevno. Přesto se skóre v první půli měnilo. Ve 37. minutě zužitkoval rohový kop Kristian Zbrožek, když hlavičkou dostal míč o tyč do brány.

Jihomoravané sice také měly ofenzivní rejdy, ale zdaleka ne tak časté a k pořádnému ohrožení Porcala se prakticky nedostali. Do kabiny tak šli spokojenější varnsdorfští hráči.

Druhý poločas sice začal nebezpečným centrem, který Porcala vyděsil, nicméně o pár minut později to bylo 2:0. Durdević přešel přes Mezlíka a následně našel ve vápně skórujícího Bojana Dordiće. O odpověď se snažil Štrombach, jeho táhlá střela z dálky měla dobré parametry, skončila však mimo bránu.

Žádné zdramatizovaní utkání se ale nekonalo, právě naopak. V 69. minutě nás zachránil od třetího inkasovaného gólu Veselý, který zlikvidoval šanci Durdeviće. Domácí se ale třetího gólu dočkali, jak bylo v úvodu zmíněno, Znojemští kupili laciné chyby a po jedné z nich zahřmělo. Dordević obral Helíska o loptu a před prázdnou bránu servíroval Davidu Bredovi. V posledních minutách utkání mohli výsledek zkorigovat Mezlík, jeho hlavičku po rohovém kopu však dokázal Porcal reflexivně vyrazit. A také Njire, jenž přehazoval Porcala, balón šel však od brány. Tečku za utkáním udělal Varnsdorf, Kozma trefil břevno.