První výhra v zimní přípravě, porazili jsme Zbrojovku Brno

První výhra v zimní přípravě, porazili jsme Zbrojovku Brno B. I v a n o v i c e - První výhru v zimní přípravě jsme si připsali vítězstvím 2:0 nad Zbrojovkou Brno. Ani v předchozích zápasech jsme nepodávali herně špatný výkon, tentokrát jsme se ale vyhnuli zbytečným chybám a koncentrovaným výkonem udrželi vzadu čisté konto. O výhře se rozhodlo ve druhém dějství, kdy jsem soupeře přehrávali a dvěma dorážkami se prosadil Žondra.

příprava (Ivanovice), úterý 3.2.2015
FC Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:0)
Branky: 79. a 86. Žondra
ŽK: 24. Šural
Rozhodčí: Peřina – Pelikán, Antoníček
FC Zbrojovka Brno: Melichárek (46. Veselý) - Buchta P, Šural, Malík- Buchta R, Šumbera, Vávra, Brigant, Serečin – Čtvrtníček, Markovič
1.SC Znojmo FK: Ilizi - Cihlář, Dreksa, Odehnal, Helísek - Njire (64.Stáňa), Dreksa, Okleštěk, Levai (45. Pázler) - Ledecký (68. Nepožitek), Žondra (86. Lapeš)

Proti Zbrojovce Brno jsme se prezentovali koncentrovaným dojmem, především v obraně jsme se dokázali vyvarovat větších chyb. Soupeř se dostal za celý první poločas pouze do jedné velké šance, ve které ale Serenčin poslal míč pouze vedle brány.

My jsme sice za prvních pětačtyřicet minut novice v brněnské bráně Melichárka přímo neprověřili, měli jsme ale dobré akce. Ty mnohdy plynuly z dobrého napadání. Chybělo jen jediné, dostat se do zakončení.

Do druhého dějství jsme vstoupili aktivně. Ovšem opět nebyl nikdo, kdo by nebezpečné centry usměrnil do brány. Naše první velká šance se tak narodila z rychlé akce, kdy byl uvolněn na pravém křídle Njire. Ten následně našel před bránou v tutové šance Pázlera, který ale napálil pouze brankáře Veselého.

Pak přišly i momenty Brňanů, ovšem ani jeden z nich neskončil ohrožením Iliziho. Na druhé straně se naopak zrodila krásna akce. Žondra si zpracoval dlouhý centr na prsa a poslal hlavičkou do šance Pázlera, jenž střelou k bližší tyči důkladně protáhl Melichárka.

Gólu jsme se ale nakonec dočkali. Okleštěk dával po rychlé útočné akci z levého křídla pod sebe na Cihláře a ten orazítkoval tyč brněnského brány. Připravený byl ale naštěstí Libor Žondra, který dorážkou otevřel skóre. A nezůstalo jen u jedné branky. V 86. minutě jsme zahrávali rohový kop, po němž ještě dokázal Veselý vyrazit hlavičku Dreksy, Libor Žondra byl ale opět na pravém místě.

Ludevít Grmela: Udrželi jsme vzadu nulu, což je pro nás po výsledcích s Libercem a Hradcem důležité. Opět jsme se dostali do velkých šancí, tentokrát jsme dvě dokázali proměnit, pro kluky je to vzpruha.