Od hory Blaník vezeme 1 bod z Vlašimi

Od hory Blaník vezeme 1 bod z Vlašimi V L A Š I M - Po reprezentační přestávce se náš A-tým představil v dalším zápase FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pod bájnou horou blanických rytířů a přestože dvakrát v zápase vedl, nakonec je z toho remíza 2:2. V pátek doma přivítáme FK Ústí nad Labem.

8.kolo F:NL, neděle 16.9.2018
FC Sellier & Bellot Vlašim - 1.SC Znojmo FK  2:2  (1:1)
Branky: 37.Fotr, 77.Hadaščok – 25.Mudra, 59.Helísek
ŽK: 39.Cheredea, 84.Ordoš
Rozhodčí: Lerch Ondřej - Myška Michal, Ratajová Lucie
Delegáti: Kureš Jiří, Mikel Petr
FC Sellier & Bellot Vlašim: P.Le Giang – Mil.Kadlec, J.Štochl, Piško, Túlio – Janda, Mareček, Skopec (70.Fortelný), Plachý (60.Kučera) – Hadaščok, Fotr (71.Dao)
1.SC Znojmo FK: Buček – Cheredea, Cihlář, Ordoš, Ambrozek (81.Hlůže) – Štrombach (74.Krčík), Helísek, Lacko, Mudra – Dramé, Beganović (35.Teplý)
Počet diváků: 523

Prvních 10 minut patřilo domácím, byli aktivnější, jenže první velké šance jsme se dočkali my. V 11.min. se napřáhl Honza Ambrozek krátce před šstnáctkou a domácí gólman se musel hodně natáhnout, aby si připsal úspěšný zákrok! Ve 14.minutě to mělo být 0:1! Jen tyč domácí branky zabránila ve skórování Davidu Štrombachovi, který si obešel obránce a moc nechybělo, aby se zapsal do listiny střelců. O 4 minuty později jsme se mohli ujmout vedení znovu, ale po hlavičce jsme jen těsně minuli šibenici domácí branky. Ve 25.minutě jsme se už ale vedení ujali! Jan Mudra se objevil za obranou a ve skórování mu nezabránil ani jeden z domácích hráčů - 0:1! Ve 32.minutě mohlo být srovnáno, ale proti byl náš brankář Antonín Buček. Žel krátce nato se zranil Dźenis Beganović a musel být střídán. Domácí pak vyrovnali. Po pravé straně hřiště dostali míč do šestnáctky, kde stál připravený Fotr a vyrovnal na 1:1. A to nemuselo být všechno. Ještě ve 40.minutě se musel vyznamenat opět Tonda Buček a pokazit radost Túliovi. Za remízového stavu se tedy šlo do šaten.

I úvod druhé půle patřil domácím, ale první branku druhého poločasu dal náš tým! V 59.minutě se kousek za šestnáctkou opřel do střely David Helísek a nedal domácímu gólmanovi nejmenší šanci - 1:2! V 73.minutě domácí Kučerou zahrozili výrazně, ale míč se mezi tři tyče nevešel. O tři minuty později střele zabránila hradba těl v naší šestnáctce. Jenže v 76.minutě bylo znovu vyrovnáno (2:2) - Hadaščok využil odraženého míče poté, co předchozí střelu vyrazil Antonín Buček, a opět zařídil dělbu bodů. A jelikož na stavu už nic nezměnila ani šance domácích v nastaveném čase, už se nic nezměnilo na tom, že si vezeme z půdy soupeře bod za remízu 2:2.

asistent trenéra Darko Šuškavčevič, 1.SC Znojmo FK: "Dvakrát vedení venku by se ztrácet nemělo, měli bychom si to pohlídat. I když na druhou stranu jsme měli dost příležitostí, abychom vyhráli. Když se podíváme zpátky, tak v prvním poločase jsme měli tři čtyři gólové šance. Nevím, jestli druhá branka byla z ofsajdu nebo ne, nemůžeme se na to vymlouvat. Na obranné fázi stále pracujeme."