Nezasloužená prohra završená spornou penaltou

Nezasloužená prohra završená spornou penaltou Z N O J M O - V dnešním zápase na rozdíl od toho minulého padlo hned 7 branek za 90 minut. Naši střelci dali hned tři a byly to první branky v této sezoně na domácím stadionu. Přestože jsme třikrát vedli, hosté vstřelili všechny branky exznojemskými hráči a jeden z nich rozhodl o výhře v samém závěru z penalty...

5.k. Fortuna MSFL, středa 2.9.2020
1.SC Znojmo FK - Městský FK Frýdek-Místek  3:4  (2:1)
Branky: 14. a 65.Okleštěk, 40.Štrombach, – 54. a 84.Teplý (druhá z pen.), 27.Žondra, 72. Zapalač
ŽK: 59.Longo – 38.Žondra, 51.Kebísek, 90+2.Teplý
ČK: 62.Žondra (po 2.ŽK)
Rozhodčí: Křepský Michal - Zaoral Vít, Nápravník Jan
Delegát: Volf Rudolf
1.SC Znojmo FK: Koukal (44.Záleský) – Zedníček, Krakovčík, Vocílka (85.Goncalves), Malár, Stefano, Longo (77.Garčic), Štrombach, Okleštěk, Moravec (C) (89.Bašić), Pohanka (61.Řehola)
Městský FK Frýdek-Místek: Bárta – Literák (C), Hykel, Straňák, Žondra, Dziuba (90+4.Hammer), Russmann, Dudek (46.Kebísek 52.Hladík), Zapalač (89.Křenek), Bzirský (46.Teplý), Skwarczek
Počet diváků: 230

Náš celek se favorita rozhodně nezalekl a sám se dostal hned v 7.minutě do obrovské šance, když Tomáš Okleštěk vyslal Radima Pohanku do samostatného úniku, který ale mladý útočník zakončil žel opačnou falší, takže míč šel těsně vedle branky! Ale o dalších 7 minut později už jsme se v této sezoně poprvé na domácím stadionu radovali z branky! Tomáš Okleštěk si s Milanem Moravcem vyměnil míč a zakončil přesně po zemi k tyčce - 1:0! Hostům se pak podařilo cca po půlhodině hry vyrovnat, když Žondra využil svou vysokou postavu a položil se do umístěné hlavičky - 1:1. O pět minut později se dopustil velké chyby Mathias Fernando Longo, který nahrál přímo na kopačky Žondry, který nahrál ještě spoluhráči, který ale vyhořel. To na druhé straně ukázal jak proměňovat šance David Štrombach, který propálil vše až do branky - 2:1. Žel ve 44.minutě jsme pro zranění museli střídat brankáře Jiřího Koukala. Navíc v poslední minutě nastavení se mohli hosté radovat, ale těsně netrefili branku.

Hned ve 47.minutě jsme mohli a měli vést o dvě branky, ale žel se netrefil mezi tři tyče a jen nakopl vedle stojící náhradní míč. V 54.minutě se žel hosté dočkali opět vyrovnání. Není vyloučeno, že gól Teplého padl z ofsajdu, nicméně sudí to tak nevyhodnotili - 2:2. V 63.minutě nejprve hostující Žondra šel do míče a našeho gólmana nohama napřed a za faul dostal druhou žlutou kartu, která znamenala červenou a vyloučení. Přesilovku jsme využili již po dvou minutách. Novopečený tatínek Tomáš Okleštěk se podruhé za zápas zapsal do listiny střelců, když trefil vzdálenější šibenici brány! Jenže dál se už přestalo dařit. V 72.minutě Zapalač trefil branku tak, že vyrovnal na 3:3. V 83.minutě pak hosté nastřelili tyčku a vzápětí viděl sudí, jak sám spadl hostující hráč, pískl penaltu, kterou hosté Teplým se štěstím k tyči proměnili (gólman Záleský vystihl směr) a poprvé až v samém závěru se ujali vedení, které pak udrželi taktickými střídáními a kouskovanou hrou.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Kluci ukázali, že jdeme nahoru, že dokážeme hrát dobrý fotbal. Pro diváky i nás to byl určitě pěkný fotbal, ale pro nás bohužel s hořkým koncem."