Nejkrásnější byla duha!

Nejkrásnější byla duha! Z n o j m o - Trápení pokračuje. Další domácí prohra. Potěšil už jen pohled na duhu.

28.kolo Fortuna NL, středa 16.5.2018
1.SC Znojmo FK - FK Varnsdorf  0:2  (0:0)
Branky: 61. Ondráček, 89. Klobása
ŽK: 36. Šamánek, 54. Helísek – 36. Bláha, 44. Durdević, 84.Klobása
Rozhodčí: Pechanec Ondřej - Vlček Matěj, Lakomý Lukáš
Delegát: Racek Oldřich, Zavadil Zdeněk
1.SC Znojmo FK: Veselý – Malár, Cheredea, Pospíšil, Helísek (C), Avdić (46. Vašíček) – Machuča, Javůrek, Teplý (68. Pecháček), Ambrozek – Šamánek
FK Varnsdorf: Samoel – Bílek, Zieris (C), Kouřil, Chlumecký – Dordić (55. Klobása), Ondráček (85. Kozma), Bláha, Kocourek, Barac (88. Rudnytskyy) – Durdević
Počet diváků: 312

Už ve 2.minutě musel zasahovat brankář Veselý, krátce nato chyběl Kubovi Teplému krok, aby se dostal k míči dřív, jak hostující gólman. V 8.minutě Šamánek a vzápětí i Ambrozek jen nastřelili klubko těl a míč tak žel neohrozil hostující branku. Ve 21.minutě dali hosté branku, ale ta správně nebyla pro jasný ofsajd uznána. Hosté přijeli s taktikou bránit ve všech hráčích a vyrážet do neustálých protiútoků. Naopak našim hráčům se blok soupeře nedařilo překonávat.

Do druhého poločasu poslal trenér Kalvoda místo obránce Muamara Avdiće útočníka Václava Vašíčka, ale ani to nakonec nepomohlo. Začalo i pršet a o něco později se už nebesa na to nemohla dívat a místo fotbalové krásy mohli sledovat krásu nebeskou - duhu. Navíc po hodině hry byl obehrán poslední hráč naší obrany a hosté dostali branku v podstatě zadarmo - 0:1. A krátce poté to mohlo být již 0:2! Střela na Veselého, který míč vyrazil a následná střela jen těsně vedle tyče! Navíc v 76.minutě nás po další chybě muselo zachraňovat i břevno! Všechny naše střely byly jen zblokovány. V 89.minutě pak přišla další hrubá chyba - špatná malá domů - a další gól zdarma - 0:2. A to bylo žel vše.

Jediným pozitivem tohoto kola po všech výsledcích je jistotou, že už ani teoreticky nemůžeme skončit na sestupovém místě. Kdo by byl býval ještě po výhře v prvním jarním kole řekl... Jsme stále na 9.místě, ale nejhůře ale můžeme skončit ještě až na 14.místě. V dalším kole hrajeme na půdě Olympie Praha, která stále ještě na 13.místě není zachráněna a v posledním kole přivítáme již opět prvoligovou Příbram. Kolik bodů získáme z posledních dvou zápasů?

Trenér Leoš Kalvoda:"Jsem nasra**, už to nemohu říct jinak. Hráči jsou placeni, ale neváží si asi toho, že tu mohou hrát."