Jihlavští splnili roli favorita

Jihlavští splnili roli favorita Z N O J M O - Tak takto si to znojemští fans nepředstavovali. Exprvoligový tým z Vysočiny nenechal po celý zápas nikoho na pochybách, kdo je favoritem a vše potvrdil třemi brankami. Dalším minimálně dvěma zabránil náš brankář Tonda Buček. Naopak nám se hra nedařila a na konci přišla na naší straně i červená karta.

3.kolo F:NL, pátek 3.8.2018
1.SC Znojmo FK - FC Vysočina Jihlava  0:3  (0:2)
Branky: 31.Jiří Klíma, 44.Klobása, 78.Zoubele
ŽK: 55.Ambrozek, 89.St.Hillaire – 38.Vaculík
ČK: 90+2.Ambrozek (po 2.ŽK)
Rozhodčí: Klíma Tomáš - Petřík Jan, Pochylý Stanislav
Delegáti: Hojsík Petr, Tandler Michal
1.SC Znojmo FK: Buček – Malár, Dramé, Ambrozek, Helísek – Kučera, Šulc (46.St.Hillaire), Cihlář (C), Štrombach (46.Mudra) – Beganović (79.Hlůže), Teplý
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Štěpánek, Vaculík (C), Tlustý, Schumacher – Levin, Zoubele, Fulnek (80.F.Novotný), Urblík (60.Machuča) – Jiří Klíma (76.Javůrek), Klobása
Počet diváků: 928

Favorit z krajského města sousedního kraje začal podle papírových předpokladů a první výraznou šanci měl v 17.minutě. Nejprve Fulnekovu hlavičku vyrazil Tonda Buček a následnou střelu Klímy odrazil chumel hráčů mimo. Možná ještě větší šance pro hosty přišla ve 28.minutě. Urblík z voleje chtěl překonat Tondu Bučka, ale ten předvedl super zákrok. Ve 30.minutě jsme se měli ujmout vedení my. Kuba Teplý vysunul Dźenise Beganoviće, ale ten trestuhodně jen lehce tečoval míč, kdyby jej trefil, zakončoval by do prázdné branky! A otřepané nedáš –dostaneš se o minutu později potvrdilo. Náš bývalý hráč Jiří Klíma byl zcela sám na středu hřiště a tentokrát Bučka bez problémů překonal – 0:1. A mohlo být ještě hůře, protože ve 37.minutě se míč objevil v naší síti, ale sudí ji neuznal. Jenže do šatny jsme přeci jen ještě druhý gól dostali. Ve 44.minutě se prosadil Klobása, který byl možná v ofsajdu, ale sudí branku uznal – 0:2. Krátce nato první poločas skončil.

My jsme chtěli do druhého poločasu samozřejmě se zápasem něco udělat a vystřídali jsme. Za Davida Štrombacha Jan Mudra (vítej Honzo!) A za Honzu Šulce pak Kathon St. Hillaire. Aktivita byla na naší straně, ale buď střela skončila nad, byl pískán ofsajd nebo míč skončil u brankáře hostů. Naopak v 52.minutě hlavičkoval opět hostující Klobása, ale Tonda Buček v naší bráně ukázal svoje mistrovství! Aby naše mužstvo mohlo skórovat, k tomu mu chyběla především přesnost přihrávek a přesnost v zakončení. V 70.minutě například mohl Kathon St.Hillaire ohrozit hosty, ale brankář šanci zabránil. A tak udeřilo opět do naší sítě. V 78.minutě na rozdíl již tří branek zvýšil Zoubele, když využil příležitosti, která se mu naším nedůrazným odkopem naskytla – 0:3. Ještě v 84.minutě jsme mohli využít ke kosmetické změně skóre podběhnutí brankáře hostů, ale nikdo z našich hráčů nebyl poblíž. Naopak se musel v 85.mnutě činit opět Tonda Buček, ve dvou vynikajících příležitostech si na něj nepřišel ani Klobása ani Novotný. Náš čestný úspěch se tak už i vinou dalších nepřesností nedostavil. Navíc ve poslední (druhé) minutě nastavení dostal druhou žlutou kartu Honza Ambrozek a dovršil tak náš zmar a zápas skončil lehkou výhrou favorizovaných hostů.

Trenér Leoš Kalvoda, 1.SC Znojmo FK: "Za stavu 0:0 jsme měli vyloženou šanci, kterou jsme neproměnili. Za chvíli nato jsme dostali branku na 0:1. Chtěli jsme to zvrátit, ale žel to už jsme nezvládli, protože jsme si již nevypracovali příležitosti."

Trenér Martin Svědík, FC Vysočina Jihlava: "Měli jsme zase lepší první půli, kdy jsme odskočili na vedení 2:0 a myslím si, že jsme tam měli i další šance. Potvrdili jsme to pak třetím gólem a pak už bylo po zápase, utkání se už pak jen dohrávalo."

• Sestřih duelu 3.k. F:NL: 1.SC Znojmo FK - JIH 0:3 | přehrát