Šlágr proti Vysočině Jihlava je tady. Zůstanou body ve Znojmě?

Šlágr proti Vysočině Jihlava je tady. Zůstanou body ve Znojmě? Z N O J M O - Jeden ze dvou podzimních šlágrů v pátek odehrají znojemští fotbalisté. Na jih Moravy přijede dosud suverénní FC Vysočina Jihlava, která se ve druhé lize objevuje po loňském sestupu z nejvyšší soutěže. Nebylo by vůbec na škodu, kdyby o první ligové body v sezóně přišla právě ve Znojmě. Pomůže našim borcům domácí kulisa?

Skvělá předsezónní příprava nevěstila nic dobrého. To se potvrdilo již v prvním zápase ročníku, ve kterém přišla domácí remíza proti Varnsdorfu. Nepovedený začátek byl stvrzený na hřišti Hradce Králové, kde i kvůli nepovedené úvodní půli nastala prohra 1:2.

„Věděli jsme, že nás bude čekat velice těžký soupeř. S tím jsme do Hradce také jeli. Musím říci, že za první poločas jsme si vyhrát nezasloužili,“ hodnotil na pozápasové tiskové konferenci hlavní trenér Leoš Kalvoda, který se proti východočeskému klubu nemohl spolehnout na opory Michala Ordoše, Matúše Lacka a Davida Helíska. Účast kompletního tria zůstává pro pátek stále nejistá.

Nejbližší soupeř Jihomoravanů zažívá naprosto odlišný vstup do ligové sezóny. V úvodním zápase nejprve po výborném výkonu vybrakoval Zbrojovku Brno 3:1, přičemž dvěma góly se na výhře podílel také náš bývalý hráč Jiří Klíma. Ve druhém kole Jihlava díky brance z první čtvrt hodiny udolala FK Pardubice 1:0.

V obou uvedených zápasech se na hřišti rovněž ocitl Jan Javůrek. Devětadvacetiletý fotbalista ještě loni na jaře oblékal naše barvy, i kvůli blížícímu se konci smlouvy však byl prodán právě do Jihlavy. Javůrek proti Brnu nastoupil na posledních třiadvacet minut a rovnou mohl vstřelit branku, chybu brankáře Melichárka ale nepotrestal. Při domácí premiéře se na hřiště dostal až v 82. minutě.

Znojmo se naposledy s jihlavským celkem v mistrovském duelu potkalo před téměř třemi lety v domácím poháru, i kvůli nezvládnuté poslední dvacetiminutovce ovšem doma vysoko prohrálo 0:5. Z výhry jsme se naposledy radovali na konci zimy 2012, tehdy díky brance Matúše Lacka ze čtvrté minuty se dostavila výhra 1:0.

Na výhru po šesti letech by znojemští hráči rádi navázali právě v pátek, kdy rozhodně nebudou považováni za favority. Právě domácí publikum může hrát ve třetím kole velkou roli. Bude nakonec hrát i tu nejzásadnější? Úvodní výkop je na programu od 19:00.