Generálka se skóre 4:0!

Generálka se skóre 4:0! Poslední přípravný duel před startem F:NL jsme odehráli na svém stadionu a výsledek je velmi příjemný!

příprava, pátek 13.7.2018
1.SC Znojmo FK - Český SK Uherský Brod, spolek  4:0  (3:0)
Branky: 3.Lacko, 5., 34. a 64. (pen.) Ordoš
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek (65.Hlůže), Malár, Cheredea (65.Avdić), Cihlář, Lacko, Dramé, Štrombach (65.St.Hillary), Šulc, Ordoš (65.Obiechina), Teplý (46.Beganović)
Náhradníci: Veselý, Krčík
Český SK Uherský Brod, spolek: Dostál – Malenovský (58.Pochylý), David Marek, Chwaszcz, David Richard, Holík, Kovář, Mančík, Kúdela, Hruboš (71.Michalec), Vrága

Soupeř, který skončil v minulé sezoně na 10.místě MSFL, se hned od začátku chtěl ukázat, ale centry nenašly v 1.minutě své cíle. Naopak hned ve 2.minutě se náš tým dostal do rychlého protiútoku, leč zakončení Honzovi Šulcovi trvalo déle, než bychom si všichni přáli a míč se mu nepodařilo trefit správně. Hne o minutu později jsme ale na to mohli v klidu zapomenout, protože v dalším protiútoku si do vápna skvěle naběhl Matúš Lacko a otevřel skóre - 1:0. Hned v 5.minutě po spolupráci Kuby Teplého a Davida Štrombacha jsme zahrávali rohový kop a při něm se hlavičkou prosadil Michal Ordoš k pravé tyčce - 2:0. Po 10 minutách zápasu už to mohlo být 3:0, ale po centru Ordoše jsme nastřelili jen břevno! Ve 21.minutě se blýskl svým zákrokem i hostující gólman, který zneškodnil technickou střelu Honzy Šulce, ke které se dostal po přihrávce Cheredy. Ve 34.minutě už to ale 3:0 bylo! Přímo po rohu sice tentokrát nepadla, ale krátce nato se opět prosadil hlavičkou Michal Ordoš tentokrát k levé tyčce! A to nemuselo být v prvním poločase vše! Ve 40.minutě po spolupráci Davida Štrombacha a Matúše Lacka zakončoval ten druhý, ale ne dostatečně důrazně! Ani hosté se nechtěli nechat v prvním poločase zahanbit a ještě do přestávky mohli skórovat po trmě-vrmě v našem vápně, ale měli jsme štěstí.

První větší šanci ve druhé půli měl David Helísek v 61.minutě. Naběhl si do vápna, ale jeho šance skončila na hostujícím brankáři. O dvě minuty později se z útoku hostů zrodil náš protiútok, při kterém vysunul Michal Ordoš Honzu Šulce a jelikož byl tento ve vápně faulován, následovala penalta. K ní se postavil Michal Ordoš a tentokrát střelou doprostřed završil svůj hattrick! V 69.minutě se krátce po sobě mohli prosadit i dva další naši noví hráči tmavé pleti Kathon St.Hillairy a Pentecost Obiechina, ale stav se nezměnil. V 78.minutě se rodila další příležitost po ose Lacko, Beganović, Obiechina se zakončením St.Hillairyho, ale ani v tu dobu se skóre nezměnilo. Alespoň poslední slovo chtěli mít hosté, ale Chwaszcz a Michalec se neprosadili ani v největší příležitosti hostů!

Generálka na F:NL tak skončila úspěšně a všichni se tak již můžeme těšit na pátek 20.7. na 19:00, kdy přivítáme FK Varnsdorf!

Trenér Leoš Kalvoda, trenér 1.SC Znojmo FK: „Je důležité, aby nám to vydrželo do mistrovské sezóny. Na generálku vždy bereme slabší soupeře. I když si v tomto případě nemyslím, že by Uherský Brod byl tak slabý. Na druhou stranu náš výkon k těm úplně nejlepším nepatřil, i když herně to vypadalo slušně. Druhá liga je však úplně o něčem jiném."

Matúš Lacko, hráč 1.SC Znojmo FK: „Soupeř nás docela potrápil, vcelku hodně toho naběhali. Trochu mě mrzí, že jsme nevyužili protiútoky po stranách a nevytěžili z toho více."