FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B
 

Ordoš je postava, kterou jsme potřebovali, libuje si Kalvoda po vítězné generálce

Ordoš je postava, kterou jsme potřebovali, libuje si Kalvoda po vítězné generálce Z N O J M O - Také z desátého přípravného utkání odešlo 1.SC Znojmo FK neporaženo. V generálce na druhou ligu jsme porazili ČSK Uherský Brod 4:0, s čímž byl spokojený také hlavní trenér Leoš Kalvoda. Nejen pro něj však bude důležitý až ostrý start, který je na programu následující pátek s Varnsdorfem.

 
 
 

Uvolněná atmosféra panovala na znojemské lavičce po posledním zápase v přípravě. Leoš Kalvoda hýřil dobrou náladou, přesto zůstával ostražitý. Ačkoliv utkání proti třetiligovému soupeři splnilo svůj účel, tak během povídání několikrát zopakoval, že důležitý bude až mistrovský zápas.

Z jakého důvodu jste si na poslední přípravný zápas vybrali Uherský Brod, který loni skončil na desátém místě MSFL?
Na generálku vždy bereme slabší soupeře. I když si v tomto případě nemyslím, že by Uherský Brod byl tak slabý. Jedná se o tým z třetí ligy a v pohárech se nejednou přihodilo, že celky z MSFL vyřadily prvoligové týmy.

Výhra tedy byla zapříčiněna našim výborným výkonem?
To bych úplně neřekl. (s úsměvem) Hráli jsme to, co nám soupeř dovolil, po herní stránce to vypadalo docela slušně. Druhá liga je však úplně o něčem jiném.

Jak těžké bude udržet hráče při zemi? Během přípravy jsme v deseti utkáních ani jednou neprohráli a měli skóre 31:6...
Hráče na to upozorňuji pokaždé. Je důležité, aby nás na zemi nenechal první ligový zápas s Varnsdorfem.

Okolo 70. minuty se na hřišti odehrála menší roztržka, když jeden z hráčů soupeře neudržel nervy a zbytečně se ohnal po Lackovi…
Předně vím, že Lacko ho držel za dres a fauloval, rozhodčí by mu v ostrém utkání udělil žlutou kartu. Nedělá se však, aby ho protihráč takhle udeřil.

Nyní musíte mít celkem příjemné starosti, jelikož v týmu je hodně mladých hráčů, ale také řada zkušených…
Jsem za to rád. Mladí hráči ukázali, že by do sestavy mohli nakouknout. Musí to být vyvážené.

S kým z nových posil počítáte do základní jedenáctky?
Určitě je to Jan Šulc, Dramé. O místo si svými výkony a dirigováním řekl brankář Buček. Tím však jakkoliv nechci shazovat, nebo snižovat kvality Vlasty Veselého.

Během přípravy se ve Znojmě prostřídalo mnoho fotbalistů. Jste se současným výběrem spokojený?
Spokojený zatím jsem, všechno ale ukážou až mistrovská utkání. Z tak výborných výsledků mám trochu obavy. Hráči jsou však zde dobře připraveni, měli by to zvládnout.

Co si do nového ročníku slibujete od Michala Ordoše?
Michala znám ještě z působení v Olomouci. Je to postava, kterou jsme do kabiny potřebovali. Mladé hráče povzbuzuje, radí jim, i když sám občas také něco pokazí. (se smíchem)

Zůstane i pro nadcházející sezónu kapitánem Tomáš Cihlář?
Kapitánem bude ten, kdo se zrovna objeví na hřišti. Tradičně je to Tomáš Cihlář. Pokud bude hrát, pásku ponese on. Možná ještě uděláme volby, to je takové moderní v současné době. (s úsměvem)

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin