Dvě třetiny zápasu vyrovnaná hra

Dvě třetiny zápasu vyrovnaná hra Z N O J M O - Zatímco v jiných duelech 1.kola Mol Cupu se utkávají třeba dva divizní týmy, tentokrát se proti sobě postavily hned třetiligový a druholigový.

1.k. Mol Cup, středa 11.8.2021
1.SC Znojmo FK - SK Líšeň 2019  1:6  (1:2)
Branky: 20.Moučka – 21.Silný (pen.), 24.Stáňa, 56.Krška, 65.Matocha, 86.Prokeš (vla.), 90.Rolinek
ŽK: 63.Anso Asante, 72.Prokeš – 36.Krška
Rozhodčí: Dorušák Petr - Antoníček Petr, Lakomý Lukáš
1.SC Znojmo FK: Polepil – Žalud, Prokeš, Kočík, Papež, Vocílka (69.Březina), Krakovčík, Gonçalves (61.Bašić), Kirschner (C) (82.Foltýn), Moučka, Fládr (61.Anso Asante)
SK Líšeň 2019: Marek – Silný (73.Chwaszcz), Bednář, Jeřábek (46.Matocha), Krška, Stáňa (46.Lutonský), Ulbrich (46.Málek), Burda, Ševčík (C) (46.Otrísal), Demeter, Rolinek
Počet diváků: 350

První čtvrthodinu se hra přesouvala rychle z jedné poloviny na druhou a zápas byl velmi vyrovnaný, možná malinko více šancí jsme měli my. A asi i po zásluze jsme se proti druholigovému týmu ujali ve 20.minutě vedení. Petr Kirschner nacentroval do vápna na Davida Moučku, který se probojoval ke střele a usměrnil balon do branky Marka! Jenže radost trvala pouhou minutu. Ve vápně byl faulován jeden z červených hostů a kopala se penalta, kterou žel Silný proměnil. Navíc o další čtyři minuty později se exznojemskému Stáňovi podařilo přes veškerou snahu obrany a gólmana Adama Polepila procedit míč do branky. O další dvě minuty mohlo být opět srovnáno! Na čáře ale zachytil zakončení Martina Krakovčíka brankář Marek! Ke konci poločasu se pak ještě dvěma krásnými zákroky blýskl Adam Polepil!

Do druhého poločasu hosté hned 4 hráče vystřídali. Asi klíčový okamžik pro vývoj zápasu přišel v 56.minutě. Brankář Adam Polepil vyběhl ze svého území, vybojoval míč, ale místo dlouhého odkopu se jen snažil fotbalově zahrát na svého spoluhráče, který ovšem už míč ztratil a Krška se zhruba ze 30 metrů trefil do zcela odkryté branky - 1:3. Dvojí střídání domácího trenéra v 61.minutě nepřineslo naději. V 65.min. pak přidal čtvrtou branku hostů Matocha a přes snahu našich hráčů už bylo vidět zklamání z výsledku, které přineslo ještě dvě chyby, po kterých v samém závěru hosté ještě dvakrát skórovali. Nejprve si pomohli nastřelením Tomáše Prokeše, pak se zapsal do listiny střelců Rolinek.