FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)
 

Ve středu na pohár proti druholigové Líšni!

Ve středu na pohár proti druholigové Líšni! Z N O J M O - Mezi 2. a 3.kolo MSFL se vklínil zápas 1.kola domácího poháru, na který vás srdečně zveme.

 
 
 

SK Líšeň 2019 začala minulý ročník poháru zápasem v Lanžhotu, kde zvítězila 0:1. Postoupila do druhého kola a měla i loni zajíždět na náš stadion. Vzhledem k nutnosti testování na Covid na náklady klubu se náš celek nakonec rozhodl toto nepodstoupit a umožnil tak bez boje postoupit do dalšího kola právě brněnskému klubu. Jenže Líšeňští neodehráli ani duel 3.kola proti FK Jablonec. Utkání se mělo původně odehrát už v říjnu v Líšni, kvůli koronaviru v brněnském týmu však bylo přeloženo na únor. Protože líšeňský trávník není vyhřívaný a před startem jarní části druhé ligy by hrozilo jeho poškození, prohodily si kluby pořadatelství. Situaci ale následně zkomplikovalo počasí. Duel se kvůli nezpůsobilému hřišti neuskutečnil v Jablonci ani později na strahovském stadionu Evžena Rošického, který si pohároví soupeři domluvili jako náhradní místo. Další termín, kdy se mohlo hrát opět na Strahově, byl 24. února. Bohužel v Jablonci byl nezpůsobilý terén na utkání Jablonec – Slovácko a LFA toto utkání přeložila na 24. února. Protože se 3.března mělo hrát již 4.kolo MOL Cupu, na návrh Líšně (???) FAČR provedla kontumaci utkání Líšeň – Jablonec. Nebyl uveden důvod, proč se SK Líšeň 2019 dobrovolně vzdala postupu do dalšího kola či alespoň boje o něj.

V minulé sezoně F:NL nakonec SK Líšeň 2019 skončila na historicky nejlepším 2.místě, v tomto ročníku zatím ještě náš soupeř neprohrál. V prvním kole porazil FK Viktorii Žižkov 3:2, pak ztratil výhru a jen remízoval 1:1 ve Vyškově a naposledy doma opět jen remizoval s Ústím nad Labem 0:0.

Náš středeční duel nebude v poháru tím prvním vzájemným (nevěnujeme se zápasům přípravným ani těm v MSFL). Naopak - už jsme se potkali 4x - pokud nebudeme počítat ten loňský neuskutečněn - a to vždy na brněnském předměstí. V roce 2007 a 2008 jsme hráli v Líšni a naše pohárová pouť tam skončila. Jednou po prohře 1:2, podruhé po penaltách po stavu 1:1. Stejnou mincí jsme oplatili v roce 2012, kdy jsme po stavu 0:0 postoupili na penalty my. O dva roky později jsme vyhráli 3:1. Teď je jasné, že budou favoritem hosté, i když se bude hrát na našem stadionu.

Náš tým se do prvního kola MOL Cupu dostalo přes Starou Říši, kde jsme vyhráli vysoko 5:0. Branky dávali Tomáš Okleštěk, dvakrát se prosadil Matheus Gonçalves, João Pero Ferreira da Silva a v devadesáté minutě přidával pátou branku osmnáctiletý Jáchym Špalek. "Los" tomu chtěl, že se opět máme utkat s SK Líšeň 2019 a věřme, že tentokrát zápas nic nenaruší, naopak, že jej v co možná největším počtu navštíví diváci. Buďte u toho!

Doplňme, že postupující ze středečního zápasu se svého soupeře dozví až po losování. V osudí už budou prvoligové kluby kromě těch, co hrají evropské poháry, ti budou přilosováni až do 3.kola.

 
 
 
 
Zápasový servis

Preview

Reportáž

Aktuálně
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies