Bod za remízu 1:1 z nedělního žižkovského dopoledne

Bod za remízu 1:1 z nedělního žižkovského dopoledne P R A H A - Po domácí výhře nad Třincem a pohárovém postupu nad Kozlovicemi nám ani další zápas nepřinesl hořkost porážky a z hlavního města si vezeme bod. Hned ve středu nás čeká pohárové 2.kolo ve Slavičíně a první zářijovou neděli doma od 18:00 proti 1.SK Prostějov (v pátek 31.8. je akce Znojmo žije fotbalem včetně duelu Česko-Slovensko – Barcelona FC hráčů nad 40 let včetně Tomáše Rosického a dalších!)

6.kolo F:NL, neděle 26.8.2018
FK Viktoria Žižkov - 1.SC Znojmo FK  1:1  (1:0)
Branky: 45.Musa - 54.Mudra
ŽK: 29.Batioja, 90+2.Stříž – 18.Kučera, 60.Lacko
ČK: 87.Lacko (po druhé ŽK)
Rozhodčí: Slabý Jiří - Černý Ondřej, Vít Petr
Delegáit: Kozel Slavomír, Hartman Václav
FK Viktoria Žižkov: Otáhal – Žežulka, Švejdík, Opluštil, Stříž – Pardubský, Sintean (64.Urbanec), Batioja, Podrazký (64.M.Čermák) – Dočekal, Musa (71.Rondić)
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Čereda, Dramé, Cihlář – Lacko, Kučera (56.Ambrozek), Mudra, St. Hillaire (71.Štrombach) – Teplý, Beganović (81.Hlůže)
Počet diváků: 983

Pražské dopoledne bylo slunné, ale vedro nebylo. Přesto našim hráčům bylo ze začátku druhé půle horko. Domácí byli totiž úvodní čtvrthodinu lepší a hrálo se více méně na naší polovině. I tak se nám ale dařilo bránit se a nepouštět domácí až do bezprostředního ohrožení Bučkovy branky. Postupně se nám povedlo vyrovnat hru a byli jsme pak i lepší. Navíc jsme mohli (a měli i skórovat). Ve 24.minutě našel Cihlář zpětnou přihrávkou Beganoviće, který ale svou střelu namířil přímo na brankáře. Ve 31.minutě jsme se po chybné rozehrávce domácích dostávali do přečíslení, ale když Beganović našel v šestnáctce Mudru a ten chtěl střelou skórovat, vlétl mu v poslední chvíli jeden z domácích k míči a zabránil pravděpodobnému gólu. Trest i za tyto neproměněné šance přišel v samém závěru 1.poločasu. Po pravé straně domácích šel útočník, dva naši hráči se nedomluvili, kdo k němu přistoupí, aby centru zabránil, míč tak doletěl až na domácího Musu, který nedostatečně hlídán placírkou z voleje skóroval - 1:0. Sudí první poločas ani nenastavoval a rovnou po rozehrávce odpískal první půli.

Do druhé půle vstoupili naši hráči s odhodláním zápas zvrátit. Byla vidět nejen snaha, ale i míč častěji na našich kopačkách, k čemu přispívala i častá nepřesnost na domácí straně, která se nelíbila ani téměř tisícové návštěvě. A netrvalo dlouho a přišla vyrovnávací branka. Dźenis Beganović měl nakonec největší zásluhu na tom, že se k míči dostal Honza Mudra a ten zakončil tak, že domácí gólman nakonec nezabránil míči dostat se do sítě – 1:1! A nemuselo být jen u vyrovnání! Střídající Honza Ambrozek v 59.minutě nebezpečně vystřelil zpoza šestnáctky a míč letěl jen těsně vedle tyčky! Poté se hrál nepříliš líbivý fotbal na obou stranách. V závěru se pak ještě děly věci. V 88.min. fauloval na hranici šestnáctky Matúš Lacko a jelikož dostal druhou žlutou kartu, musel hřiště opustit. Z následného přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti sice nic závažného nebylo, ale v první minutě tříminutového nastavení nás od prohry zachránil gólman Tonda Buček, který efektně a hlavně efektivně vyrazil křížnou hlavičku Čermáka. Z pod žižkovské věže si tak odvážíme bod a přerušujeme sérii pěti proher v řadě na hřištích soupeřů (včetně minulé sezony).

Trenér Petr Mikolanda, FK Viktoria Žižkov: "Znojmo bylo bojovným soupeřem. Hosté měli dvě šance a my tři. Nejsme spokojení, protože jsme chtěli vyhrát. Ztratili jsme dva body, pro Znojmo byl bod zlatý. Na fotbal se nedalo koukat. Oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání. Znojmo podalo jednoduchý, účinný výkon a my se tomu přizpůsobili. Nebyl to z naší strany fotbal, ale kopaná. Jsem rád, že máme u sebe mladé hráče, kteří se učí, protože v Juniorské lize se k dospělému fotbalu moc nedostanou. Dnes jsme se na soupeře nepřipravili dobře, ale v budoucnu určitě ukážeme větší a větší sílu. Máme mladý tým a musíme se učit."

Trenér Leoš Kalvoda, 1.SC Znojmo FK: "První poločas jsme neodehráli dobře, Žižkov měl šance, které nevyužil. Za druhý poločas jsme si bodík zasloužili. Nechci to nějak přeceňovat, ale myslím si, že remíza byla spravedlivá. Mrzí nás gól do šatny. Fotbal se hraje od 1. do 95. minuty a my jsme si takový výpadek zase dovolili. Máme spoustu dvacetiletých kluků, je to ten samý problém, co má Žižkov. Musíme hráče do kádru zabudovat a nějak myslet na budoucnost. Každý bod z venku je důležitý především pro psychiku hráčů. Jet pak tři hodiny po dálnici s prázdnou je ubíjející."