U19: Další dvě výhry nad muži v přípravě!

Z N O J M O - Naší U19 zbývá do mistrovských zápasů ještě 14 dní, ale pilně sbírá v přípravě výhry i nad mužskými týmy. Trenér Fr.Havlík informuje:

Želetava (muži) – 1. SC Znojmo 4:5 (2:4)
Výborné standardní situace a krásná akce po diagonálním přenesení míče s následným přesným centrem před bránu soupeře - to vše nás dostalo do vedení 4:0, přestože herně bylo utkání vyrovnané. V první půli ale naše hra snesla měřítko - postupem času nám ale začaly ubývat síly - jak fyzické, tak morální. Prvních 20 minut 2. poločasu na týmu ležela deka a krom Toma Vocílky měli všichni hráči hlavy dole - herní situace jsme řešili složitě, individuálně, prohrávali jsme souboje, nezískávali jsme druhé míče, nedostatečně jsme zkracovali hřiště, posuny za těžištěm hry byly pomalé.
Utkání jsme sice dovedli do vítězného konce, ale druhý poločas pro nás musí být varováním. Věřím ale, že neudržení kvality a tempa hry po celé utkání souvisí s momentální únavou hráčů.

Mallersbach (muži) – 1. SC Znojmo 1:7 (0:4)
Hlavně první půle snesla měřítko - velmi dobře jsme využívali obou krajů hřiště, kdy nám od krajních obránců a záložníků chodilo před bránu soupeře spousta centrů. Naše hra byla dobře organizovaná, až na individuální chyby v práci s prostorem jsme nepropadávali a dobře jsme si vyhodnocovali, kdy jít do presu, a kdy situaci uhrát z bloku. Ještě více bychom ale chtěli otáčet těžiště hry pomocí kombinační hry a přenášet hru pomocí diagonálních míčů.
Ve druhé půli jsme již pod dojmem vysokého vedení polevili v práci s prostorem a hráči si chtěli spíše utkání užít, což také není někdy na škodu.