FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Dorost hrál na Slovensku

Dorost hrál na Slovensku S k a l i c a / Z n o j m o - Zápasy se Skalicí už tradičně patří k přípravnému období našeho dorostu. Vždy se jedná o velmi kvalitní test před mistrovskými duely a stejně tomu bylo i nyní. V létě jsme se slovenským soupeřem hráli v Březí, nyní jsme zamířili přímo do Skalice. Pro U19 to byl již druhý zápas v přípravě, pro U17 úvodní. Nakonec se v obou případech radoval z vítězství soupeř.

 
 
 

Devatenáctce se zápas ve Skalici nevydařil

Skalica U17 - 1. SC Znojmo 4:1
Branka Znojma:
F. Štěpánek

Zatímco v prvním zápase proti našemu Áčku byl s výkonem trenér František Havlík spojený, po Skalici tomu zdaleka tak nebylo. Od začátku jsme tahali za kratší konec provazu. Zápas jsme prohráli tříbrankovým rozdílem zcela zaslouženě – domácí tým byl ve všech aspektech hry lepší, pravil resolutně. Příprava je dobrou možností vyzkoušet i různé varianty rozestavení a trenéři sáhli k ofenzivnějšímu ladění. Do utkání jsme šli s tím, že vyzkoušíme ofenzivní rozestavení 3 – 4 – 3, v tomto systému si ale nemůžeme dovolit prohrávat takovou spoustu osobních soubojů a nechat tak hráče soupeře vyjíždět do otevřené obrany, konstatoval znojemský lodivod, kterému chybělo z různých důvodu pět hráče kádru. Ale to by bylo pouze alibi – hráči, kteří dostali příležitost, nás dnes absolutně nepřesvědčili a zejména v defenzivní činnosti jsme dnes fatálně propadali v situacích jedna na jedna, což je alfou a omegou hry v tomto schématu. Zápas ale splnil účel – dal nám totiž spoustu informací, což je v této fázi přípravy užitečné.

Těsná prohra sedmnáctky a návrat marodů

MFK Skalica - 1. SC Znojmo 1:0

Sedmnáctka otevírala zápasem ve Skalici zápasovou přípravu, kluci do něj šli z plné zátěže. Do prvního přátelského utkání se rozhodně propsalo to v jaké fázi přípravy se nacházíme zejména v kombinaci a kvalitě na posledních třiceti metrech. Tam jsme si vytvořili pouze 3 šance, které jsme nedokázali proměnit, popisoval trenér Patrik Korčák. Zápas nakonec rozhodla jedna jediná branka, domácí se prosadili po standardní situaci. Kouč ale i přes těsnou prohru výkon kvitoval. Cílem bylo hrát neustále v pohybu a být velmi aktivní při hře s míčem i bez míče. V tomto ohledu jsme splnili očekávání, což pro nás bylo primární. Ukázalo se i několik hráčů kteří předvedli slušné individuální výkony jak z U16, tak i U17. Nejvíce ho však potěšil návrat dlouhodobých marodů na hřiště. Zranění totiž řady dorostu na podzim nebývale kosila. Jako velké pozitivum beru návrat Denise Kurdějovského a Pavla Sokola po těžkých zraněných, kde jejich pauza takřka nebyla poznat.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies