FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B
 

Taková nabídka se neodmítá, říká Volf v prvním rozhovoru

Taková nabídka se neodmítá, říká Volf v prvním rozhovoru Z N O J M O (foto denik.cz) - Velkou výzvu má před sebou Milan Volf. Nový trenér znojemského prvního týmu se v pondělí ujal úvodního tréninku, po kterém se pustí do okamžité práce. Již za měsíc čeká náš výběr začátek MSFL, ve které se bude muset obejít bez řady opor z minulé sezóny. Volf se při povídání nerozpovídal jen o práci s odchovanci klubu, rovněž mluvil o delší pauze od velkého fotbalu.

 
 
 

Pane Volfe, jak jste se dostal do Znojma?
Vedení jednalo s panem Valachovičem. (Milan Valachovič - pozn. red.) Ten to nějak odmítl a dostal jsem se na řadu já. Ale to je spíše otázka na pana Tunku.

Vy jste právě s panem Valachovičem dříve spolupracovali…
Spolupracovali jsme spolu v MFK Břeclavi. On ve třetí lize vykonával pozici trenéra, já jsem dělal jednatele.

Jakých trenérských úspěch si nejvíce ceníte?
Nejvíce si cením působení ve Velkém Meziříčí. Skončil jsem čtvrtý v divizi. Hráli jsme to s vlastními hráči. Bylo to snad tenkrát nejlepší umístění klubu.

Ve Znojmě byste teoreticky rovněž měl pracovat s mladými hráči, až odchovanci. Jste na podobnou záležitost připravený?
Spolupracuji s každým, pokud ten druhý má zájem spolupracovat. Nedělám rozdíly, jestli je hráč mladší nebo starší, to vůbec. Naopak jsem rád, že hráči budou z regionu a že dostanou šanci. Myslím si, že tak by to mělo být. V klubu by mělo hrát co nejvíce hráčů tak, aby k němu měli vztah.

Během kariéry jste trénoval ve Velkém Meziříčí či Mikulově. Hodláte si přivést vlastní hráče?
Z většího fotbalu jsem teď vypadl…Bude to spíše na panu Kalvodovi. Nějaké tipy samozřejmě také mám.

Z jakého důvodu jste vypadl z velkého fotbalu?
Mám své zaměstnání, které preferuji. Chtěl jsem si odpočinout, protože trénuji od třiceti let, takže jsem si po Břeclavi dal pauzu, bylo to tam náročné. Nevěnoval jsem se pořádně sám sobě. Naskočil jsem do toho zase ve chvíli, kdy mě Mikulov požádal, abych mu pomohl. Poslední sezónu jsem působil v Lednici.

V Lednici vám utekl postup o pár bodů…
Nezvládli jsme to mentálně. Angažovali mě, že by do tří let chtěli postoupit. V prvním ročníku jsme do posledního kola bojovali o postup. Bylo to překvapení pro všechny i pro hráče.

Jak jste říkal, tak se vracíte do velkého fotbalu. Jste tzv. hladový?
Znojmo je pojem, Znojmo je výzva. Dá se říci, že nabídka ani nešla odmítnout. Hladový určitě jsem.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin