Šturma před Třincem: Uděláme všechno pro to, abychom předvedli dobrý výkon a vyhráli

Šturma před Třincem: Uděláme všechno pro to, abychom předvedli dobrý výkon a vyhráli Z N O J M O - S denním předstihem se znojemští fotbalisté vydávají do Třince. Na hřišti jedenáctého týmu Fortuna:Národní ligy se v sobotu začíná v tradičních 10:15. U výkopu bude pochopitelně také hlavní trenér jihomoravského týmu František Šturma, který mluvil nejen o nadcházejícím soupeři, ale také o absenci Kuby Kučery. „Jeho zranění mě samozřejmě mrzí, protože je velký srdcař, tahoun týmu. Poslední dobou měl vynikající formu,“ řekl před zápasem lodivod mužstva.

 
 
 

Pane trenére, do Třince odjíždíte den před zápasem. Jaký budete mít během pátku program?
Ve Znojmě máme trénink, společný oběd a přípravu na soupeře s video rozborem. Ve dvě hodiny poté odjíždíme do Třince.

Čeká vás v Třinci ještě nějaký trénink?
Ne, to už ne. Po tří a půl hodinové cestě v autobuse bude následovat večeře. Kdo bude chtít jít na masáž, tak půjde na masáž. Pojmeme to jako individuální večer, tedy relaxovat, odpočívat a připravovat se na druhý den, protože ráno v 10:15 se hraje. Moc prostoru tam už není.

Musel jste kluky hodně krotit po páteční výhře 6:1 nad Chrudimí?
Mám na to své metody. Myslím si, že jsme je nechali trochu radovat, protože šest gólů se nedává každý týden. Byl to psychicky hodně náročný zápas, hrálo se „o šest bodů“. Zasloužené vítězství si kluci dva tři dny určitě užili. Pak jsme se samozřejmě zase museli dát do práce a uvědomit si, že jsme na začátku nějaké naší cesty a soustředit se na soupeře, který je bod před námi.

Očekáváte, že utkání s Třincem a Žižkovem budou klíčová? Jak jste už říkal, týmy jsou s námi ve spodní části tabulky…
Na jednu stranu o Žižkovu vůbec nepřemýšlíme, před námi je zápas s Třincem a ten nás zajímá. Co bude po tom, budeme řešit až potom. Je to samozřejmě velmi důležitý zápas, nechci se ale upínat k nějakému soupeři, jestli je něco důležité, nebo není. Jsme v pozici, že chceme vyhrávat každý zápas a může se stát, že budeme hrát dobře, jako se to stalo v Jihlavě. To je jasný příklad, že jsme hráli dobře a žádný bodík si nepřivezli. Každý zápas chceme odehrát tak, že jsme hráli dobře, a že jsme pro vítězství udělali maximum. Každé utkání se budeme chtít takhle prezentovat. Vůbec neberu to, jestli někdo je před námi, za námi, nebo u nás. Je to důležité, ale je to až druhořadá věc.

Očekáváte také, že by se to mohlo vyvíjet podobným stylem jako proti Chrudimi?
Neočekávám vůbec nic. Každý zápas je jiný. Jsme tým, který určitým způsobem jede hrát ven, měli by se předvést domácí a prezentovat nějakou hru. Uvidíme, co na nás trenér vymyslí, nebo jak se budou chtít prezentovat a podle toho se nějak přizpůsobíme. Uděláme všechno pro to, abychom předvedli dobrý výkon a vyhráli.

Do utkání nebude kvůli čtyřem žlutým kartám moci nastoupit Matúš Lacko. Dokážete tak trochu pochopit jeho poslední kartu proti Chrudimi, proti které šel z pozice náhradníka slavit gól na hřiště?
Vše bylo v emocích, a to k tomu patří. Trochu tam vyběhl. (s úsměvem) Nezlobím se na něj. Na druhou stranu je to zase šance pro další hráče, aby se ukázali.

Budete mít po kvalitním zápase s Chrudimí zamotanou hlavu? Do utkání ke všemu nemohli zasáhnout Helísek, Teplý a Cukovič, kteří se vykartovali proti Jihlavě…
Sami hráči určují, kdo bude a kdo nebude hrát. A to tím, jak každý den pracují na tréninku. Sledujeme, jak kdo má sportovní formu, komu se daří. Samozřejmě přemýšlíme také nad taktikou proti soupeři. Každý hráč je typologicky jiný. Abychom uspěli, tak nám do plánu, který na soupeře vymyslíme, musí vyhovovat. Hlavu zamotanou nemám. Doufám, že se v pátek nikdo nezraní.

Zmínili jsme již vykartovaného Matúše Lacka. Jak to s dostupností vypadá u dalších hráčů?
Ještě je mimo hru Kůča. (Kuba Kučera - pozn. red.) Má natažené vazy v koleni, takže pravděpodobně bude chybět čtrnáct dní až tři týdny. Ještě bude podstupovat nějaké vyšetření, takže přesnou diagnózu nemáme. Jeho zranění mě samozřejmě mrzí, protože Kůča je velký srdcař, tahoun týmu. Poslední dobou měl vynikající formu. Na jeho místě tak musí naskočit někdo jiný. A možná bude hrát tak dobře, že tam Kůču dlouho nepustí. Jedná se o zdravou konkurenci, kterou mám velmi rád. Kluci si svými výkony a prací v tréninku na sebe vytvářejí konkurenci. V kabině to máme nastavené tak, že si přejeme jeden druhému a jeden druhého si váží.

Absencemi Lacka a Kučery vám tedy vypadli středoví hráči…
Přesně tak. Máme tam však alternativy, takže věřím, že kluci, kteří dostanou šanci, tak opět předvedou dobrý výkon, a že úspěšně zdoláme Třinec a vyhrajeme.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • Vladyka73: Řeknu to slovy Hamleta. Je cosi shnilého v klubu Znojemském. ...
  • 1903: Trenér pěkně mluví a to je tak vše. ...
  • robert.knebl: 13 zápasů v řadě (mistrovské utkání), když počítám i MOL ...
  • robert.knebl: odkaz Příšerná série aneb klub skoro půl roku vyhrál soutěžní zápas! Tento ...
  • robert.knebl: ze stránek MSFL: "V prvním kole domácího poháru se třetiligovým ...
  • robert.knebl: .... ještě bych dodal, že mi někdo minulou sezónu říkal, ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin