Starší i mladší dorost si během víkendu připsal jasné výhry. Výběr U-18 naděloval

Z N O J M O - Našim mládežnickým týmům U-17 až U-19 se o víkendu velmi dařilo. Starší dorost si na domácím hřišti poradil se stejně starým výběrem Kyjova 4:0, o branky se přitom postarali čtyři různí střelci. Mladší kolegové z U-17 vyhráli 3:0, zatímco U-18 dominovala na půdě Židenic 7:0.

Starší dorost vyhrál potřetí v řadě
Uplynulé tři duely vyšly staršímu dorostu na jedničku. Po výhrách nad týmy FC Svratka Brno 4:0 a FC Slovan Havlíčkův Brod 3:0 si další bezproblémové vítězství připsal také v sobotu proti FC Kyjovu 1919, který přehrál 4:0.

Znojemští mladíci to však proti soupeři neměli vůbec snadné. Výběr Kyjova přijel s jediným cílem, kterým bylo vehementně bránit, což se projevilo také na jeho útočné aktivitě, během zápasu si vytvořil jedinou menší šanci. Naši borci se však nenechali rozhodit a již v šesté minutě otevřeli skóre, když Kohoutek poslal domácí hráče do vedení poté, co mu přihrál Ramdeen. Právě Ramdeen on mohl navýšit vedení, stejně jako Stix, Daniel či Pacula, stav v první půli se však již neměnil. „V prvním poločase jsme si proti bránícímu soupeři vytvořili dostatek šancí, ale v brance skončila jen jedna. Naše rozehrávka byla pomalejší a hosté pak dokázali v bloku bránit,“ vyjádřil se k úvodním pětačtyřiceti minutám hlavní trenér Karel Bečka.

Druhá půle byla kopií té první. Rozdíl nastával pouze ve větší aktivitě našeho výběru, což bylo odměněno třináct minut před koncem, kdy se prosadil Sivera. V šestaosmdesáté minutě mohl skóre navýšit Kochan, hráč hostujícího týmu ale hrál rukou a z penalty se trefil Pacula. Ten tak stylově oslavil devatenácté narozeniny. V samém závěru nastala nejkrásnější akce znojemského týmu. Na jejím začátku byl Kaššai, který přihrál Fajkusovi, ten míč posunul na Dolejšího, jenž dostal míč znovu na Kaššaie a osmnáctiletý fotbalista střelou do protipohybu uzavřel na 4:0. „Ve druhém poločase, zvláště v posledních 20 minutách střídající hráči svého soupeře více rozběhali a zásluhou toho jsme si vytvořili spoustu standardních situací a dvě proměnili. Jsem rád, že jsme zápas proti soupeři, který přijel bránit, zvládli trpělivou hrou a že k vítězství přispěli i hráči, kteří šli z lavičky,“ zakončil Bečka.

1.SC Znojmo-mládež,spolek - FC Kyjov 1919 4:0 (1:0)
Branky: 6.Kohoutek, 77.Sivera, 86.Pacula z pen., 89.Kaššai

Výběr do osmnácti let úřadoval na hřišti Židenic
Skvělého výsledku se proti týmu ČAFC Židenice 2011 dočkal také výběr naší „U-18“. Výběr hlavního trenéra Bohumila Smrčka se dočkal páté výhry v řadě, v jarní části sezóně nezvládl jen úvodní zápas na hřišti FC Veselí n. Moravou 1:2. V utkání proti Židenicím se především činili hráči „U-19“, dvakrát se prosadil Ramdeen a Polický, po jedné brance přidali Kochan, Dolejší a Stix. „Hráči přistoupili k utkání zodpovědně a zaslouženě zvítězili 7:0,“ nechal se po konci střetnutí slyšet Smrček.

ČAFC Židenice 2011 - 1.SC Znojmo-mládež,spolek 0:7 (0:4)
Branky: 11. a 16.Ramdeen, 47. a 62.Polický, 21.Kochan, 39.Dolejší, 68.Stix

Mladší dorost po venkovním zaváhání dokázal zabrat
Předminulý pátek se mladšímu dorostu nevydařil, na půdě týmu FC Slovan Havlíčkův Brod prohrál vysoko 0:4, doma proti FC Kyjov 1919 však zapnul na plné obrátky a vyhrál 3:0. A to také zásluhou dominance v celém utkání.

„Kluci si otevírali prostor v soupeřově obranném rozestavení trpělivou kombinací s přenášením těžiště hry, kdy jsme se dostávali do šancí jak po centrech, tak po kombinačních či individuálních akcích. Nezaostávali jsme ani ve střelbě ze střední vzdálenosti.

Našim cílem v tomto utkání bylo držet míč, rychle otáčet těžiště hry a teprve do takto otevřených prostorů si jít pro šanci, střelu, centr do pokutového území – s tímto jsem byl velice spokojený. Chyběla mi ale mnohem větší produktivita v koncovce – tam jsme dnes měli rezervy.

Kluci ale herně odehráli povedené utkání. Pochválit chci Pavla Bartůňka z týmu „U-16“, který nám při absenci 6 hráčů vypomohl a odehrál velice slušné utkání,“ hodnotil zápas hlavní trenér František Havlík.

1.SC Znojmo-mládež,spolek - FC Kyjov 1919 3:0 (1:0)
Branky: 38.Škuta, 65.Matušinec, 72.Tumubaatar