Ordoš nám chybí hodně, smutnil Kalvoda po Chrudimi

Ordoš nám chybí hodně, smutnil Kalvoda po Chrudimi Z N O J M O - Velmi nespokojený byl po čtvrtém kole druhé ligy hlavní trenér Leoš Kalvoda. Zkušený kouč převážně zkritizoval defenzivní práci týmu, na druhou stranu si rovněž posteskl nad absencí Michala Ordoše, který se kvůli zdravotním problémům ukázal jen v prvním kole. Bývalý reprezentant citelně chybí v záložní řadě, ve které svými jistými výkony dokázal spoluhráčům dodat potřebné sebevědomí a jistotu na kopačkách.

 
 
 

Po třech náročných duelech se znojemským fotbalistům naskytla první větší příležitost na zisk tří bodů. Na hřišti nováčka z Chrudimi k tomu měli také nakročeno po vedení v sedmé minutě, ale vše se nakonec proměnilo v prohru 1:4. Trenér Kalvoda své svěřence po zápase rozhodně nešetřil.

„Utkání se mi hodnotí těžko - vlastně lehko - tolik chyb, co jsme dnes udělali v defenzivě, jsme snad neudělali v celé přípravě, kdy jsme odehráli asi 10 utkání. Tolik branek jsme ještě nedostali. Je mi záhadou, co někteří hráči dělali ve volném čase, když se takto připravili. Je to na zamyšlení,“ prohlásil znojemský lodivod na pozápasové tiskové konferenci.

Ačkoliv náš výběr během předsezónní přípravy inkasoval jen šest branek, defenzivní činnost se v ligovém startu horší zápas od zápasu. V úvodním kole Znojmo inkasovalo jednu branku s Varnsdorfem, celkové číslo obdržených branek se nyní vyšplhalo až na desítku. Kalvoda viděl chyby jak při individuální práci, tak rovněž při komunikaci hráčů.

„Roli hrály obě věci. Neslyšel jsem, že by někdo promluvil či dirigoval. Až tedy na gólmana, který se hráče snažil organizovat,“ vyzdvihl práci brankáře Bučka. Odchovanec Baníku Ostrava nejen v zápase s Chrudimí držel znojemský prapor dlouho vysoko. A to i díky chycené penaltě na konci úvodního poločasu.

„Individuální chyby se objevily při druhém gólu, kdy se náš stoper snažil předskočit a předběhnout hráče soupeře. Oni zahráli aut a jejich borec šel sám na brankáře. Nechápu to. Bylo to bránění jak u žáků. Ani ti to neudělají,“ stěžoval si šedesátiletý kouč.

Ten vysoce může postrádat velkou letní posilu Michala Ordoše. Pětatřicetiletý fotbalista si po výborně přípravě a fantastickém úvodním duelu, ve kterém se ke všemu gólově prosadil, natrhl lýtkový sval a je na nějaký čas mimo hru. „Ordoš byl jak v prvním zápase, tak i v přípravě klíčovým hráčem, který do hry vnesl klid. Chybí nám hodně,“ posteskl si na závěr Kalvoda.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • Jiří_M.: Zato ty si toho dost v životě dokázal, tleskám ti! ...
  • mirecekzn: To podání vysvětlení je perla za perlou. Starobní důchodce ani ...
  • Miki4: Chválím reakci majitele klubu!!!! Jinak to jsou od novinářů kecy po ...
  • Krajs: No právě.... kde se píše že to je nějaký načasování??? ...
  • JirkaPo: tak mi prosím vysvětlete , z toho článku, na který ...
  • Krajs: Nemas pravdu, jsem fanda ze Znojma, kterymu uz dochazi trpelivost ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin