Na půdě nováčka z Chrudimi se bojuje o první vítězství

Na půdě nováčka z Chrudimi se bojuje o první vítězství Z N O J M O - Až ve čtvrtém kole se znojemští hráči utkají s relativně příznivějším soupeřem. Po úvodních třech nezdarech se vydávají na hřiště MFK Chrudim, která loni působila v ČFL, díky čtyřiasedmdesáti získaným bodům si ovšem zajistila účast ve druhé lize. Oba celky dosud získaly jediný bod za remízu v prvním kole, na premiérovou výhru v novém ročníku tak stále ještě čekají.

 
 
 

Naše fotbalisty hned zkraje sezóny potkal nepříjemný los. Po úvodním zápase s nevyzpytatelným Varnsdorfem vyjeli na půdu Hradce Králové, aby vše završili doma s Vysočinou Jihlava, která se minulou sezónu nacházela mezi elitní smetánkou. Ačkoliv se pokaždé jednalo o velmi nepříjemné týmy, po vydařené přípravě se asi očekával více než jeden bod.

Dosud poslední neúspěch přinesl nepovedený domácí duel s Jihlavou, do kterého kvůli zdravotním komplikacím opětovně nezasáhli Michal Ordoš či Matúš Lacko. Do sestavy se naopak po absenci v Hradci Králové vrátil David Helísek, ani jeho přítomnost ovšem nezabránila prohře 0:3. Po třech odehraných zápasech je tak skóre nelichotivé 2:6.

„Za stavu 0:0 jsme měli vyloženou šanci, kterou jsme neproměnili,“ připomněl Leoš Kalvoda pro Českou televizi šanci, do které se nachomýtl Jan Šulc. „Chvíli poté jsme dostali branku na 0:1. Chtěli jsme to zvrátit, ale bohužel jsme to nezvládli, protože jsme si už nevypracovali vyložené šance,“ hodnotil Kalvoda, který se v sobotu nebude moci spolehnout na vykartovaného Jana Ambrozka.

S pouhým bodem se může „pyšnit“ také Chrudim. Ta se postupu z ČFL dočkala již v sezóně 2011/2012, v té době ale místo ve druhé lize přenechala Pardubicím. V následujících šesti ročnících pokaždé hrála v horní polovině tabulky, teprve až uplynulou sezónu vybojovala první místo, když o dva body skončila před Loko Vltavínem.

Vstup do druholigové premiéry jí ale nevyšel podle představ a to také díky těžkým soupeřům. Hned na úvod chrudimský tým zajel na Viktorii Žižkov, kde zatím bral jediný bodík za remízu 1:1. Ve druhém kole nezvládl zápas s dosud suverénním Ústí nad Labem, když prohrál 2:3. Naposledy se aktuálně třináctý tým ligy nedokázal prosadit v Brně, loňský účastník nejvyšší soutěže zvítězil jasně 3:0.

Chrudim zatím disponuje skóre 3:7, díky čemuž je momentálně před Znojmem zásluhou vyššího počtu vstřelených branek. V jejím kádru můžeme rovněž vidět velmi mladé hráče, pouze Tomáš Dostálek je jediným třicátníkem v celku. Jen šest hráčů ke všemu odehrálo celých 270 minut.

Zápas o důležité body začíná v sobotu již od 10:15.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • Jiří_M.: Zato ty si toho dost v životě dokázal, tleskám ti! ...
  • mirecekzn: To podání vysvětlení je perla za perlou. Starobní důchodce ani ...
  • Miki4: Chválím reakci majitele klubu!!!! Jinak to jsou od novinářů kecy po ...
  • Krajs: No právě.... kde se píše že to je nějaký načasování??? ...
  • JirkaPo: tak mi prosím vysvětlete , z toho článku, na který ...
  • Krajs: Nemas pravdu, jsem fanda ze Znojma, kterymu uz dochazi trpelivost ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin