Mol Cup: V polovině týdne zajíždíme do divizních Kozlovic

Mol Cup: V polovině týdne zajíždíme do divizních Kozlovic Z N O J M O - Ve středu se znojemští hráči dočkají prvního zápasu v domácím poháru v letošní sezóně. Až ve druhé polovině srpna se úvodního kola zúčastní na půdě Kozlovic, které v předkole vyřadily Přerov. Vítěz duelu, jenž začíná v 18:00, zajede na hřiště FC TVD Slavičín, tedy dalšího účastníka Divize E.

Nezvykle nabitý zápasový program může čekat na naše fotbalisty. Pokud proti aktuálně desátému týmu čtvrté nejvyšší soutěže zvládnou své utkání, tak včetně středečního zápasu během dvanácti dnů odehrají čtyři mistrovské duely. A to dva v domácím poháru a dva v rozběhlé druhé lize.

Pod názvem Mol Cup se letos koná již čtvrtý ročník domácího poháru. Jen pro připomenutí, takto vypadaly předcházející ročníky:

1. kolo - Slavoj Polná x 1.SC Znojmo FK 0:3
2. kolo - FC Odra Petřkovice x 1.SC Znojmo FK 1:2pen.
3. kolo - 1.SC Znojmo FK x AC Sparta Praha fotbal 0:1

Los našemu znojemském týmu letos přál. Jak bylo totiž již zmíněno, tak v případě postupu by i druhý zápas odehrál na půdě divizního týmu. Jednalo by se o dosud suverénní Slavičín, který ve čtvrté nejvyšší soutěži stihl porazit jak Přerov, tak právě Kozlovice. Nejprve však musí přejít přes posledně jmenovaný celek, na jehož hřišti to rozhodně nebude snadná práce.

„Chceme postoupit a dostat se přes ně dále. Nechceme vůbec nic podcenit. Budou tam nějaké změny, příležitost dostanou hráči, kteří nehrávají stabilně. Jsou to hráči druholigového kádru, takže by to měli zvládnout,“ prohlásil Leoš Kalvoda.

Kozlovice od sezóny 2014/2015 působí v Divizi. Hned ve druhém ročníku skončily na třetím místě, ze kterého jim na postup do MSFL chybělo pouhých šest bodů. Letošní rok zahájily remízou, první vítězství si připsaly o víkendu ve Vsetíně, na půdě soupeře vyhrály 3:1.

Během ligy si už střihly předkolo Mol Cupu, v místním derby proti Přerovy vyhrály 2:0. Výhru ve druhém poločase režírovaly Nekuda a Přikryl. Loni se Kozlovice dostaly do druhého kola, ve kterém prohrály 0:2 s SK Hanáckou Slavii Kroměříž.

Zda se v jednom z posledních sedmi zápasů prvního kola letošního domácího poháru dočkáme výhry favorita nebo překvapení od domácího týmu, se dozvíme okolo 20:00. Pokud se po devadesáti minutách nerozhodne o vítězi, na řadu přijde třicetiminutové prodloužení. Nebude-li jasno ani po něm, nastanou pokutové kopy.