Úspěšný vstup do Mol Cupu. Kozlovice jsme deklasovali rozdílem třídy

Úspěšný vstup do Mol Cupu. Kozlovice jsme deklasovali rozdílem třídy Z N O J M O - Lepší začátek domácího poháru si znojemský fanoušek snad ani nemohl přát. Hned v prvním kole naši fotbalisté nedali šanci Kozlovicím, které porazili 4:0 a to ještě nevyužili další velké příležitosti. V zápase se prosadili čtyři různí fotbalisté, mezi střelci nechyběl ani kapitán týmu Tomáš Cihlář.

1.kolo Mol cup, středa 22.8.2018
FK Kozlovice - 1.SC Znojmo FK  0:4  (0:3)
Branky: 7.St.Hillaire, 24.Ambrozek, 31.Cihlář, 80.Teplý
ŽK: 36.Kyselák - 9.Krčík, 49. Hillaire
Rozhodčí: Dubravský – Horák, Lakomý
FK Kozlovice: Kadlec – Matějka, Řehák, Kyselák (54.Galetka), Chudoba, Přikryl, Nekuda (60.Mazouch), Schlehr (C), Stratil, Dostál, Pavelka
1.SC Znojmo FK: Veselý – Krčík, Cheredea, Cihlář (46.Mudra), Ambrozek (76.Kučera), Štrombach, St.Hillaire, Malár, Obiechina (60.Teplý), Hlůže, Šulc
Počet diváků: 786

Poprvé v sezóně se v mistrovském zápase objevil Vlastimil Veselý, podruhé na hřiště vběhl Adam Krčík a po třízápasové absenci se na soupisce objevil Pentecost Ikedinachi Obiechina. Právě dvacetiletý fotbalista dělal Kozlovicím obrovské problémy.

Od prvních minut jsme nenechali nikoho na pochybách, kdo je v zápase favoritem. Po několika nevydařených akcích, u které nechyběli Ambrozek a St. Hillaire, se právě druhý jmenovaný prosadil v sedmé minutě, když po skvělé přihrávce Hlůžeho uklízel míč do prázdné brány - 0:1. Autor první branky se po čtvrt hodině málem radoval podruhé, jeho střele k tyči ale chybělo několik centimetrů přesnosti. Po dalším tlaku se skóre měnilo až ve 24. minutě, když Jan Ambrozek po faulu na Šulce neproměnil penaltu, po výborné reakci však vystihl míč a střelou k tyči zvýšil na 2:0. Po půl hodině to bylo již 3:0, Tomáš Cihlář se ve vápně dostal k hlavičce, kterou umístil za záda Kadlece - 0:3.

Do druhého poločasu Cihlář již na hřiště nenaskočil, jeho místo v sestavě zaujal Jan Mudra. Také bývalý fotbalista Liberce či Hradce Králové byl svědkem toho, jak domácí ze začátku druhého poločasu mohli snížit, osamocený David Pavelka ale střílel těsně nad břevno Veselého brány. Ve druhé půli tempo zápasu již opadlo, znojemští hráči si hlídali pohodový postup. Kozlovice sice vymyslely několik zajímavých příležitostí, žádná z nich se však neuchytila. A to ani šance šestnáct minut před koncem základní hrací doby, kdy Galetku zablokoval Malár. Naopak, druholigový celek si vítězství pojistil v 80. minutě, ve které po nádherné akci Hlůžeho a St. Hillaireho akrobaticky zakončoval Jakub Teplý - 0:4.

asistent Darko Šuškavčevič: "Žádný zápas není pohodička. Před zápasem jsme měli dané, že chceme postoupit. Můžeme být spokojeni s prvním poločasem, ten druhý už nebyl až tak dobrý. Byly tam i mínusy."

• Asistent Darko Šuškavčevič po výhře 4:0 v poháru | přehrát