Machala po Zlínu: Začali jsem hrát až v druhé půli, bod je ztráta

Machala po Zlínu: Začali jsem hrát až v druhé půli, bod je ztráta Z n o j m o - Po domácím utkání 9. kola Fotbalové národní ligy se Zlínem hledal trenér Oldřich Machala jen těžko slova. Bylo to pochopitelné, jeho svěřenci po přestávkové bouřce v kabině a špatném výkonu v první části dokázali v druhé půli otočit skóre z 0:1 na 2:1. O cennou výhru jsme přišli až v nastaveném čase v posledních vteřinách zápasu.

Asi vám celkem pochopitelně není moc do řeči?
O utkání se mi špatně mluví. První půle...nevím, proč podáváme doma takové výkony. Po hrozné první části jsme se zvedli a výsledek otočili, ale v poslední vteřině zápasu dokázal soupeře vyrovnat. Velká ztráta.

V kabině byla o přestávce pořádná bouřka, co jste hráčům především vytýkal?
Všechno, nebylo tam vůbec nic, bojovnost, šťáva, agresivita, kombinace. My jsme prostě vůbec nechtěli hrát.

V obraně bylo pár situací, které byl hodně ošemetné.
První gól hrozný, když jsem si v podstatě dali vlastní gól. Pak tam byla situaci, kdy míč projel skoro na brankové čáře Hudymu (Martin Hudec pozn. red.) pod nohou. Nevím, to je tragédie.

Do druhé půle se přesunul Stáňa z kraje zálohy na kraj obrany. Co vás k tomu vedlo?
Museli jsme něco změnit, udělat. Stáňa sice nikdy beka nehrál, ale zkusili jsme to. Vepředu jsme pak hráli na dva hroty.

Byl to ale povedený tah. Stáňa je rychlostně vybavený typ, což se na kraj obrany hodí...
Myslím, že si svoje odehrál.

Výsledek nakonec smutný 2:2, přesto ale výkon ve druhé půli pozitivní do dalších zápasů?
Možná pozitivní...ale ztratili jsme dva body.

Hrálo se na nově zrekonstruovaném stadionu, jak se vám hrál v tomto prostředí?
První poločas špatně, to všichni viděli. V druhé jsme začali konečně hrát, přidali jsme na agresivitě. Z toho vyplývali i některé možnosti a šance. Na konci ale dostaneme takový zbytečný gól.