SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina
 

Machala před Zlínem: Tlak bude velký, ale musíme to zvládnout

Machala před Zlínem: Tlak bude velký, ale musíme to zvládnout Z n o j m o - Kýženého domácího vítězství by náš tým rád dosáhl v nedělním zápase proti Zlínu. Bylo by to pěkné načasování, hrát se bude již na zrekonstruovaném stadionu a očekává se početná návštěva. Trenér Oldřich Machala ví, že jeho svěřenci budou pod tlakem očekávání. Dobrou zprávou je, že po viróze v minulém týdnu má k dispozici kompletní kádr vyjma Tomáše Cihláře.

 
 
 

Úvodní otázka hned zamíří logicky na zdravotní stav kádru. Jsou po viróze v minulém týdnu všichni v pořádku?
Všichni jsou zdraví, jsme konečně v plné síle a já věřím, že to bude vidět.

Se Zlínem jsme se střetli již v přípravě před sezónou. Jak byste ho charakterizoval?
Mužstvo je pospolu již tři roky, jenom to doplňovali o dva, tři hráče. Zlín se prezentuje agresivním stylem, je to velice kvalitní tým a čeká nás tak velice složitý zápas.

Od toho přípravného utkání asi těžko usuzovat?
To asi ne, bylo to na začátku přípravy a mužstvo jsme teprve skládali.

Zlín je jedním z favoritů na postup. Očekáváte, že bychom tentokrát nemuseli tolik dobývat obranu, že bude hrát Zlín otevřeně?
Netuším, jestli bude hrát Zlín otevřeně. Myslím si, že až tak odvážně ne, spíše budou vyčkávat. My hlavně musíme podat úplně jiný výkon než s Varnsdorfem. Poslední domácí zápas, druhý poločas s Pardubicemi snesl přísnější měřítko, takže pokud bychom se odpíchli od tohoto výkonu, máme šanci na tři body.

Pozoroval jste po Varnsdorfu u hráčů nějakou rezignaci nebo naopak chuť to zlomit?
Rezignaci vůbec ne. Dali jsme se dohromady hlavně po zdravotní stránce. Kluci ví, že jsme zápas ve Varnsdorfu nezvládli, a že musíme doma bodovat.

Zlín má velmi přísného trenéra v podobě Martina Pulpita. Je disciplína a organizovanost jeho největší zbraní?
Jak Martina znám, tak určitě organizovanost hry. V tom má Zlín velkou přednost.

V minulých domácích zápasech byl určitý tlak na úspěch, teď bude ale daleko větší vzhledem k otevření zrekonstruovaného stadionu.
Samozřejmě bude ještě větší. Pokud ale chceme hrát na vrchu, tak musíme taková utkání zvládat, a to především doma. Věřím, že si to kluci uvědomili a naváží na výkon z druhé půle proti Pardubicím. A snad se přidá i trochu štěstí, které nám poslední zápasy chybělo.

Zkušenější hráči zažili zápasy proti Plzni, Spartě, kde bylo plno fanoušků, nebojíte se ale, jak to budou zvládat mladší hráči?
To se nedá nic dělat. Jestli začíná hráč v osmnácti nebo ve dvaceti, to je jedno. Musí si s tím poradit, od toho jsou v týmu starší hráči, aby mu pomohli.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies