Josef Hnaníček: Když Znojmo vyhraje, vždy mě to zahřeje u srdce

Josef Hnaníček: Když Znojmo vyhraje, vždy mě to zahřeje u srdce Z n o j m o - Srdcař, dříč, fotbalista, který nevypustí na hřišti žádný souboj. Tak znojemští fanoušci znají Josefa Hnaníčka. Fotbalový universál před uplynulou sezónou přestoupil do Příbrami, kde prožil s celým týmem parádní soutěžní ročník a připsal si i tři ligové góly. Skvělý rok doplnil i v soukromém životě, když se mu narodila dcera Sofie.

 
 
 

Josefe nový klub, nové prostředí, jak bys zhodnotil svoji první sezónu v Příbrami?
Byla to dobrá sezóna, i když ze začátku jsme hráli špatně a měli málo bodů. Dá se říct, že jsme celou sezónu o něco hráli, ze začátku o padáka a na konci o poháry. Byla to hodně zajímavá sezóna, utekla jako voda. Myslím, že i do kabiny jsem zapadl dobře.

Bylo jsi překvapený, jak vám to nakonec v Příbrami šlapalo? Byli jste opravdu kousek od evropských pohárů...
Když jsem šel do Příbrami, nevěděl jsem, co od toho čekat, protože vždy hráli o záchranu. Vůbec jsme nečekal, že bychom mohli hrát čtvrtý, pátý flek a ještě Mladou Boleslav tak potrápit. Když jsem ale viděl, co máme za tým a jak byl ještě doplněn, tak to vypadalo hodně dobře. Roman Bednář skvělý útočník a Martin Zeman se vykopal v neskutečného hráč, už dříve hrával dobře, ale v Příbrami prožil restart a začal hrát úplně jiný fotbal.

Ty jsi ovládl v této sezóně statistiku v naběhaných kilometrech a po právě ti tak náleží "titul" Maratonec sezóny. Už proběhl nějaký vtípek na tvoji adresu?
Anketa vyběhla až po ukončení sezóny, nikdo mi zatím nic nepsal. Kluci si užívají volna. Roman má například oslavu svatby.

Naběhané kilometry hodně souvisí s tvoji poctivou hrou...
Trenér po nás chce běhavý fotbal. Myslím, že toto je výsledek, já jsem navíc srdcař, který chce na hřišti všemu zabránit nebo tak. Pak z toho vyplyne, že mám nejvíce naběháno. Trenér nám po každém zápase posílá výsledky, kolik máme úspěšných přihrávek a naběháno, a vždy jsem byl mezi prvními třemi.

V celkovém počtu naběhaných kilometrů dominoval Josef Hnaníček z Příbrami. >>> http://www.synotliga.cz/clanek/9283-maratonsk-statistiky-maratoncm-vldl-jn-gregu-ale-rekord-dr-v-liberci.html

Posted by SYNOT liga on 4. červen 2015

Pojďme ke Znojmu. Čítám, že jsi určitě na dálku fandil?
Když kluci vyhráli, vždy mě to zahřálo srdíčko. Psal jsem si i s Romanem Hříbkem a ostatními. Když vyhráli, tak jsem jim napsal, když prohráli tak mě to mrzelo a nechtěl jsem je ještě víc trápit.

Neříkali ti, ať se vrátíš do Znojma?
Kluci mi přejí, ať hraji ligu. Teď jde například Matúšb do Brna, doufám, že se prosadí a bude hrávat.

Tebe v této sezóně čekala také jedna úplně nová role, stal si se otcem, narodila se vám holčička Sofie. Jak to zvládáš?
Musím říct, že to zvládám úplně skvěle, protože malá je hodná. (s úsměvem) Vůbec nebrečí, jen si s ní hraju, je to fajn.

Příbram prožila skvělou sezónu, může ji v té nadcházející zopakovat?
Myslím si, že když by zůstal kádr tak, jak je a ještě by se posílil jedním, dvěma hráči, určitě bychom mohli hrát nahoře.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin