Jan Mudra: Na zápas jsem se moc těšil, Znojmo je jako můj druhý domov

Jan Mudra: Na zápas jsem se moc těšil, Znojmo je jako můj druhý domov Z n o j m o - Od svého přestupu do Liberce odehrál Jan Mudra za Slovan již několik zápasů. Ten s datem 5. listopadu 2014 pro něj byl ale hodně speciální. Vrátil se totiž do míst, kde dva a půl roku působil a hájil znojemské barvy. Krajní bek Slovanu bere, dle svých slov, Znojmo jako svůj druhý domov a není tedy divu, že zde byl velmi vřele přivítán. Paradoxně nám vstřelil i gól, který ale neslavil z důvodů popsaných výše. Liberec nakonec zvítězil v osmifinálové pohárové odvetě 2:1.

 
 
 

Jaký byl návrat do Znojma, byť v jiném dresu?
Do Znojma jsem se těšil, je jako můj druhý domov. Mám tu hodně známých. Za dva a půl roku jsem si tu zvykl. Moc jsem se na zápas těšil, doufal jsem, že budu hrát.

Proto jsi svůj gól na 1:1 neslavil?
Už před zápasem jsem věděl, že kdybych náhodou vstřelil gól, slavit ho nebudu.

Jaké bylo odvetné utkání ze tvého pohledu?
Po prvním utkání a výsledku 6:0 už bylo v podstatě o postupu rozhodnuto. I k odvetě jsme ale chtěli přistoupit jako profesionálové a vyhrát. To se nám povedlo, i když hra nic moc. Počítali jsme, že se Znojmo po minulém týdnu dobře připraví. Byl to těžký zápas, zvlášť po tom vyloučení. Samotný návrat do Znojma ale super, k tomu jsem dal ještě první gól za Liberec a zrovna tady. To je ale fotbalový život.

Fanoušci dobře ví, že jsi krajní bek. Jak ses vůbec dostal takhle na hrot útoku při svém gólu?
Měl jsem úkoly hrát výše. Tak to hrajeme a snažím se zapojovat do útočných akcí po lajnách. Párkrát jsme si vyměnili míč a mě se naskytla příležitost, doufal jsem, že mi to tam Kevin (Kevin Luckassen útočník Liberce pozn. red.) dá.

Co říkáš na zrekonstruovaný stadion? Možná si ho viděl už na našem webu na fotkách, jaké to bylo v reálu?
Mám pořád v oblíbených facebookovou stránku Znojma. Fotky jsem viděl a byl jsem hodně zvědavý, až zrekonstruovaný stadion uvidím na vlastní oči a podívám se dovnitř. Překvapilo mě to, je to tady super. I hlavní tribuna je moc hezky udělaná.

Jak se ti jevil trávník?
No nic moc. Zdálo se mi, že byl stejný, jako když jsme hráli ve druhé lize. (s úsměvem)

Když jsi vstupoval hlavními dveřmi na stadion, netáhlo tě to doleva? (zde dříve byla a je i v současnosti kabina A-týmu Znojma pozn. red.)
Kabinu hostů jsem našel. (s úsměvem) Spíše jsem měl problémy s dresy. Jsem zvyklý na proužkové modré a v oranžových dresech jsem v Liberci hrál poprvé a vůbec poprvé v životě. Takže jsem říkal, dávej fakt bacha. (s úsměvem)

Teď trochu nakousnu nepříjemnou věc, zaregistroval jsi, co fandové vyvěsili za transparent? (kritický transparent směrem k týmu Slovanu pozn. red.) Nebylo to od nich trochu přísné?
Fanoušky chápu. Přijedou, jsou naštvaní, chápu to. Mají na to právo, podporují nás doma, jezdí s námi na venkovní utkání. V lize jsme čtvrtí od konce. V Liberci na to nejsou zvyklí. Fanoušci od nás čekají něco jiného. Ještě poměrně nedávno se získal titul, hrály se evropské poháry.

Měl jsi dlouhý pořadník na výměnu dresu po zápase?
Já byl minulý týden domluvený s Tošem (Todor Yonov pozn. red.), slíbil jsem mu ho, už když jsem odcházel ze Znojma. Nyní jsem domluvený s nikým nebyl. Jeden jsem slíbil Paldovi (kustod A-týmu Libor Palička pozn. red.), a pak mě o něj poprosil Roman Hříbek.

Jeho asi lákala hlavně ta osmnáctka na dresu?
Asi jo. (smích)

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • 1903: Nikdo sem nepůjde. Tunka neplatí a nedrží slovo. Ķaždej hráč ...
  • Mišák.z: Tak to vypadá na další sestup. My asi nemáme žádné ...
  • 1903: To se ti nesplní. Přes skandaly je zpět chorvat Goran, ...
  • JirC: Jak sem někdo může dát anketu, ve které je možnost, ...
  • robert.knebl: Tak sice tady bylo trochu ticho po pěšině, ale rád ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin