Helísek: Už vím, co to obnáší, usmívá se nový znojemský kapitán. Rozdíly už nevidí

Helísek: Už vím, co to obnáší, usmívá se nový znojemský kapitán. Rozdíly už nevidí Z N O J M O - Ve čtvrtek to bude přesně týden, kdy David Helísek byl zvolený kapitánem prvního týmu 1. SC Znojmo FK. Zkušený fotbalista na soustředění v Chorvatsku vyhrál volbu kabiny, k čemuž mu i dle jeho slov pomohlo „odstoupení“ Tomáše Cihláře.

 
 
 

David Helísek patří k nejzkušenějším hráčům znojemské kabiny. V barvách jihomoravského klubu odehrál již 178 zápasů, včetně 28 střetnutí v Gambrinus lize. V současné době tak zde absolvuje sedmou zimní přípravu. Zda v profesionálním fotbale přidá ještě další, zatím netuší. „To nemůžu teď říci. Uvidíme v létě, jestli se domluvíme a jak to tady vůbec bude vypadat,“ nechal se slyšet šestatřicetiletý fotbalista.

Uplynulý čtvrtek jsi byl zvolený kapitánem. V prvé řadě Ti gratuluji. Jak to zní?
Cihla (Tomáš Cihlář, bývalý znojemský kapitán - pozn. aut.) se toho vzdal. Minulý rok měl špatné výsledky, tak říkal, že to zkusíme změnit. Nebyl tak v hlasování, ze kterého mohl vzejít nový kapitán. Padlo to na mě. Budu se snažit být prostředník mezi vedením, trenérem a kabinou a samozřejmě kluky motivovat do zápasů tak, abychom vyhrávali a zachránili se.

Když jsi začínal kariéru, snil jsi někdy o tom, že budeš kapitánem?
Ani ne. (s úsměvem) Kapitánem jsem byl už v minulosti ve třetí lize, takže už vím, co to obnáší. V dnešní době už žádný rozdíl mezi jiným hráčem a kapitánem není, protože zápisy se nepodepisují a to, abychom si srovnali kabinu, tak je nás tam více starších, včetně Cihly, Laciho (Matúše Lacka - pozn. aut.) a Tondy. (Antonín Buček - pozn. aut.) Dá se říci, že se pro mě nic nezměnilo.

Ve Znojmě se v poslední době odehrála velká kauza. Jak bylo důležité, že jste na jejím začátku odjeli na soustředění do Chorvatska a měli trochu klid?
Klid jsme neměli, protože všechno vycházelo na internetu a všechno jsme si četli. Nám hráčům volali novináři, co se tam děje. Doufám, že to trochu utichlo, že už se o tom tolik nepíše. V kabině se o tom ani nechceme moc bavit, abychom mysleli na fotbal, a ne takové blbé věci, které se nás netýkají.

Pan Jiří Tunka během pondělí prohlásil, že máte výbornou kabinu, která zde možná za poslední měsíce a roky nebyla. Lze to srovnat s tím, jak se postupovalo do první ligy?
V době, kdy jsme postupovali do první ligy, tak jsme na sebe neměli žádný tlak, postup nebyl hlavní cíl. Od začátku až do konce tam byla pohodová atmosféra. Teď máme tlak ohledně záchrany, článků v novinách a pohoda tam úplně taková není. Myslím si, že kamarádi jsme všichni, mezi hráči nejsou žádné rozepře. Atmosféra v kabině je celkem v pohodě, akorát je napjatá z těch článků a že nemáme tolik bodů, kolik jsme si představovali.

První jarní kolo začínáme na hřišti FC Vysočiny Jihlavy, kvůli televiznímu přenosu se ke všemu bude hrát až v pondělí místo pátku. Je napětí o to větší, že se začíná až o tři dny později?
Zatím ani ne. Je to v klidu. Napětí nastane až týden před soutěží. Do té doby máme ještě dva přípravné zápasy. (v pátek 22. 2. od 14:00 proti FK Hodonínu - ve 13:00 odjezd pro fanoušky busem od Kárníka a v úterý 26. 2. od 17:00 na hřišti TJ Sokol Tasovic - pozn. aut.) Tlaky a myšlenky na zápas s Jihlavou začnou být až po druhém zápase v Tasovicích.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin