Andrejko: Recept na Opavu? Ještě jsem to s klukama neprobíral

Andrejko: Recept na Opavu? Ještě jsem to s klukama neprobíral Z n o j m o - V aktuálním znojemském kádru není nikdo, kdo by měl z posledních sezón s Opavou větší zkušenosti. Brankář Jakub Andrejko byl minulou sezónu na hostování v Hlučínu a právě v jeho dresu nastoupil proti Opavě hned třikrát - jednou v poháru, kde vychytal svému týmu postup, a dvakrát v MSFL. Většinu opavských hráčů tak velmi dobře zná, což před vzájemných soubojem rozhodně není k zahození.

 
 
 

Jakube ty jsi v kádru jediným hráčem, který má z hlediska mistrovských zápasů s Opavou nejčerstvější zkušenosti. V minulé sezóně sis proti Opavě třikrát zachytal v dresu Hlučína. Vzpomeneš si ještě na ty zápasy?
Určitě. První zápas jsme s Opavou hráli v poháru, kdy jsme ji ve druhém kole vyřadili. V lize jsme s ní pak hráli doma 1:1 a venku jsme prohráli. Takže celková bilance byla poměrně solidní.

Pokud v neděli nastoupíš v bráně, může to být pro tebe výhoda? Máš už opavské hráče přečtené?
Je tam spousta zkušených hráčů. Metelka, s kterým jsem byl chvíli v Baníku. S mladým Grussmannem jsem hrával v juniorce. Znám i pár dalších kluků, občas jsme proti sobě nastupovali. Ale kádr se trochu obměnil, tak uvidíme, v jaké přijedou sestavě.

Zdá se ti, že se Opava prezentuje ve druhé lize odlišným stylem, než loni v té třetí?
Koukám většinou pouze na výsledky, neviděl jsem je hrát, takže ti přímo nemůžu říct, jestli je tam nějaká změna. Ve třetí lize se prezentovali hodně bojovným fotbalem, snažili se to vždy odjezdit. Začátek sice nechytli, ale pak se rozjeli a postoupili. V druhé lize to měli naopak, začátek se jim povedl, a pak následovalo hlušší období. V minulém kole ale porazili Zlín a asi se nastartovali.

Nemusíš být konkrétní, ale znáš recept na Opavu?
Ještě jsem se o tom s klukama nebavil. (s úsměvem) Mají tam vysoké hráče, takže budou určitě nebezpeční ze standardek. Mám trochu špatnou bilanci s Grussmannem. Když byl na hostování ve Frýdku, tak mi dal tři góly. Za Opavu mi dal pak dva. Vždycky mi to tam od něho nějak spadne. (smích) Snad to bude v neděli čisté konto a uhrajeme tři body.

Vrátím se ještě k prvnímu pohárovému duelu s Libercem a ligovému zápasu s Karvinou. Pro brankáře nic příjemného inkasovat tolik gólů. Přemítal jsi třeba, co jste udělali, nebo neudělali špatně, i když jsi za to třeba nemohl?
Věděli jsme, co jsme udělali špatně, v první půli to byl z naší strany opravdu hrozný fotbal. Odvetu jsme už zvládli. S Karvinou to bylo o dvou chybách, které soupeř potrestal. Chvílí se mi to honilo hlavou, ale člověk na to nesmí tolik myslet a soustředit se na další utkání.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • 1903: Nikdo sem nepůjde. Tunka neplatí a nedrží slovo. Ķaždej hráč ...
  • Mišák.z: Tak to vypadá na další sestup. My asi nemáme žádné ...
  • 1903: To se ti nesplní. Přes skandaly je zpět chorvat Goran, ...
  • JirC: Jak sem někdo může dát anketu, ve které je možnost, ...
  • robert.knebl: Tak sice tady bylo trochu ticho po pěšině, ale rád ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin