SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina
 

Grmela: Výhra nad Zlínem Opavské určitě nakopla, nebude to snadné

Grmela: Výhra nad Zlínem Opavské určitě nakopla, nebude to snadné Z n o j m o - Premiéru na trenérské lavičce Znojma si sice trenér Ludevít Grmela odbyl již ve středu v pohárovém utkání proti Liberci, nyní ho však čeká ostrý test. Bude se hrát o ligové body a na jih Moravy dorazí Opava, která v minulém kole prolomila výsledkovou krizi výhrou nad Zlínem. I proto nás v neděli nečeká rozhodně nic jednoduchého, cíl je však jasný - tři body.

 
 
 

Opava měla výborný vstup do ligy, poté však přišla výsledková krize, která skončila až v minulém kole výhrou nad Zlínem. Jak byste ohodnotil kvalitu našeho nedělního soupeře?
Můžu jen obtížně mužstva v druhé lize hodnotit, do té soutěže jsem teprve "vletěl". Pochopitelně jsem si nechal vytáhnout nějaké zápasy soupeře, informace jsem získal. Opava je s námi v tabulce v podstatě vyrovnaná, je na tom jen o bod hůře. Určitě to tedy bude těžký soupeř. Výhrou nad Zlínem se určitě hráči nakopli. Nebude to pro nás jednoduché.

V kádru Opavy najdeme i bývalého reprezentanta Zdeňka Pospěcha. Považujete ho za největší osobnost a oporu opavského kádru?
Všichni samozřejmě ví, jaké má zkušenosti a co má za sebou, kde hrál. Právě zkušenosti se pak mohou hodně promítnout do zápasu.

Ve středečním pohárovém utkání proti Liberci jste hráče nabádal k tomu, aby hráli trpělivě, nepanikařili. Bude to stejné i v neděli?
Tak jako my, i soupeř jde do utkání, že chce bojovat. Každý chce bodově utrhnout co nejvíce. Hrajeme doma a to nám velí, abychom to zvládli za tři body. Ale je to fotbal, může to být tak i tak. Myslím, že utkání s Libercem v hlavě klukům hodně pomohlo. Přesvědčili se, že i s takovým těžkým soupeřem, jakým byl Liberec, se dá hrát. Věřím, že kluci k tomu v neděli takhle přistoupí. Půjdeme do utkání sebevědomě a s jedním cílem.

Svoji trenérskou premiéru na znojemské lavičce jste si sice odbyl již ve středu, berete ale tu opravdu velkou až v neděli proti Opavě?
Všichni víme, že utkání s Libercem bylo z hlediska postupu vyřešeno už v prvním utkání. Sloužilo nám to k velice kvalitní přípravě na Opavu. Jak už jsme zmiňoval, Opava je kvalitní mužstvo a hlavně je to mistrovské utkání. Samozřejmě je to stokrát důležitější než zápas s Libercem, i když tím nechci duel se Slovanem nějak srážet.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies