Znojmo se proti Jihlavě přesvědčilo, jak umí být fotbal krutý

Znojmo se proti Jihlavě přesvědčilo, jak umí být fotbal krutý Z N O J M O - Tým z jihomoravského města už se poněkolikáté v druhé lize přesvědčil, že sympatický výkon proti favoritovi nezaručuje dobrý výsledek. Znojmo sice brzo prohrávalo, pak si však dokázalo vytvořit solidní tlak a jen koncovka ho připravila o vyrovnání. Jihlava byla naopak v závěru v koncovce vysoce efektivní a veze si ze Znojma vysokou výhru.

18.k.2.liga, neděle 20.3.2011
1.SC Znojmo FK - FC Vysočina Jihlava  0:4  (0:1)
Branky: 25. Dort, 75. Görner, 85. Dort (pen.), 86. Tecl.
ŽK: 82. Lacko, 85. Yonov - 9. Gába, 10. Šimáček, 43. Kopic, 60. Dort, 62. Görner, 70. Da Silva.
Rozhodčí: Tomáš Adámek - Petr Vysloužil, Jana Adámková.
1.SC Znojmo FK: Šustr - Sukup (80. Podzemský), Yonov (K), Mička, Kazár (75. Trnovec) - Hříbek, Lacko, Nepožitek, Hnaníček, Krhut (63. Krajičič) - Kováč.
FC Vysočina Jihlava: Uvarenko - Šilinger, Veselý, Halama, Šímáček - Gába - Dolejš (46. Görner), Dort (K), Kopic (88. Vaculík), Krutý (62. Da Silva) - Tecl.
Počet diváků: 1195

Jihlava přijela do Znojma sice s početnou fanouškovskou základnou, ale bez kanonýra Mešanoviče. Vysočina se na jaře ve dvou zápasech střelecký trápila, do utkání ve Znojmě však vstoupila dobře a potvrdila svoji roli favorita. Už v šesté minutě se totiž mocně dožadovala branky, místo toho však rozehrála zvonkohru o znojemské tyče. Tecl po centru z pravé strany do vápna nejprve ve skluzu trefil břevno a z dorážky pak orazítkoval pravou tyč Kopic.

Tlak Vysočiny pokračoval i nadále a Znojmu se nedařila hra dostat pod kontrolu. Žádná další tutovka se už však pro hosty neurodila a do zápasu se pomalu začínali dostávat i domácí fotbalisté a v sedmnácté minutě odpověděl na břevno a tyč Jihlavy ze šesté minuty Gregor Kováč. Po centru Hnaníčka si zpracoval na penaltě míč na prsa, čímž se dostal do dobré střelecké pozice. Znojemský útočník však zakončoval možná až moc ukvapeně a míč bez rozmyslu tvrdě napálil do vyběhnuvšího brankáře Uvarenka.

Šancí Kováče přebrali domácí iniciativu a Jihlava rázem nevěděla kam skočit. K tlaku přispělo i několik standardek, blýskalo se však paradoxně na druhé straně. Vysočina udeřila v největším útlumu a po kombinaci ve vápně s Teclem se prosadil technickou střelou k pravé tyči Filip Dort - 0:1. Jednalo se ovšem o velmi sporný moment - otázkou zůstává, zda nešlo o ofsajd. Dodávat, že to byla důležitá branka, určitě netřeba. Byla to totiž nejen vedoucí a nakonec rozhodující trefa utkání, ale také první vstřelený gól Jihlavy na jaře.

Znojmo bylo po inkasovaní nějakou dobu opařené, přesto však dokázalo na Jihlavu vyvinout do konce poločasu tlak několika dobrými centry do vápna a také standardními situacemi, kterých bylo díky mnoha faulům Jihlavy více než dost, vždyť hosté nasbírali za celý zápas šest žlutých karet!

Druhá půle začala aktivitou Znojma, které pokračovalo v úsilí vstřelit vyrovnávající branku. Jihlava hrála poněkud pasivně a občas si koledovala o velké problémy. Nicméně obrana si počínala proti znojemských výpadům dobře a odvracela všechny centry, či jakékoliv jiné nebezpečí. Naším fotbalistům nevyšel ani přímý kop, ke kterému se postavil jindy velmi úspěšný Todor Yonov. Při dalším zahrávání podobné situace byl Hnaníček, ale ani on míč do brány nedostal.

Pořádné varování pak přišlo pro Vysočinu v 64. minutě. Kdy se po centru ze standardky v pokutovém území k hlavičce dostal Sukup a orazítkoval břevno! Nakonec se ukázalo, že to byl klíčový okamžik. Znojmo si i přes trvající aktivitu podobnou šanci už nevypracovalo a s přibývajícím časem využili většího riskování domácích Jihlavští. Brejky na jejich kontě narůstaly, největším nebezpečím pro brankáře Šustra však byl střely ze střední vzdálenosti. Pokusy Görnera a Kopice ještě úspěšné nebyly. V 75. minutě se však kousek od šestnáctky opět k míči dostal Radek Görner a povedenou střelou k pravé tyči nedal Šustrovi šanci- 0:2.

Znojmo sice na útok nerezignovalo, ale v ofenzivě již příliš nebezpečné nebylo a definitivním hřebíčkem do rakve byla po faulu Yonova penalta v pětaosmdesáté minutě. K pokutovému kopu se postavil Filip Dort, jenž zamířil k levé tyči. Šustr penaltu vystihl, ale jelikož byla dobře umístěná, jen si na ni šáhl, ale brance nezabránil - 0:3.

Krutý osud pak pro Znojmo ještě završil Stanislav Tecl, který utekl po pravé straně a lehkým přehozením brankáře s pomocí pravé tyče udělal tečku za zápasem - 0:4.