Ze Zlína bohužel bez bodu

Ze Zlína bohužel bez bodu Z l í n / Z n o j m o - Stejně jako v minulé sezóně se i v tomto ročníku Fotbalové národní ligy vrací ze Zlína Znojma s porážkou 1:3. Zápas se mohl vyvíjet zcela jinak, hosté však neproměnili úvodní velkou šanci a ve 29. se naopak trefil Hruška. Zlín se po dostal do pohody druhým gólem v úvodu druhé půle. Naději na bod sice snížením vykřesal Ševčík, ale domácí ji rychle utli třetím gólem.

19.kolo, sobota 16.3.2013
FC Zlín - 1.SC Znojmo FK  3:1  (1:0)
Branky: 29. Hruška, 50. Dobeš, 74. Poznar – 73. Ševčík
ŽK: Matějov, Železník - Hnaníček, Yonov, Heinz, Hrubý, Hříbek
Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Pochylý.
FC Zlín: Kořínek – Pazdera, Kubica, Kroča, Červenka – Hruška (90. Bartolomeu), Dobeš, Elšík, Matějov (77.Holík) – Železník (86. Ruskovský), Poznar.
Trenér: Marek Kalivoda.
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Yonov, Hnaníček, Mudra – Helísek, Lacko, Nepožitek (59. Ševčík), Buchta (80.Cihlář), Okleštěk – Heinz.
Trenér: Leoš Kalvoda.
Počet diváků: 858

Znojmo nastoupilo v totožné sestavě jako proti Karviné a mohlo jít stejně jako v minulém utkání rychle do vedení. Zlín zaváhal v rozehrávce, a to byla možnost pro Helíska, aby poslal ve čtvrté minutě do šance Nepožitka. Zlínský brankář však včas vyběhl a velkou možnost uhasil. Aktivní nástup Jihomoravanů utnula ve čtrnácté minutě šance Hrušky, který mířil přímo do šibenice. Hrubý ovšem předvedl bravurní zásah. Vedení Zlína ale pouze na chvíli oddálil.

V 29. minutě dostal Železník míč do vápna, který proskákal až k volnému Martinu Hruškovi a ten jej nekompromisně poslal do brány. Znojmo se pokusilo o rychlou odpověď. Po rohovém kopu vyboxoval Kořínek míč jen k Lackovi, ale jeho následnou střelu na bránu dokázal zlínský gólman vyrazit. Znojmo se tak srovnání do konce první půle nedočkalo.

A nedočkalo se ani v půli druhé. Jistotu na zlínské kopačky totiž přihrál druhým gólem po precizně zahraném přímém kopu Roman Dobeš. Znojmo se poté tlačilo za snížením, ale jeho poziční převaha nepřinášela kýžené ovoce a nakopováné centry domácí v pohodě likvidovali. Jihomoravané se dočkali kýženého snížení v 73. minutě, kdy oslavil premiérovou trefu ve znojemském dresu Adam Ševčík.

Jenže znojemské nadechnutí trvalo jen chvíli. Naděje hostů zmrazil o pouhou minutu později Tomáš Poznar. Znojmo poté vrhlo vše do útoku, ale muselo se bránit rychlým protiútokům soupeře. Jeden takový skončil velkou šanci Hrušky, ten ale míč nedokázal dobře zpracovat. Znojemští tak ke svým dosavadním čtyřiatřiceti bodů zatím další nepřidají a Bohemians 1905 se tak může v neděli osamostatnit na čele tabulky.

Marek Kalivoda (Zlín): Soupeř ukázal svoji sílu, jeho postavení v tabulce není náhodné. I když jsme vedli 2:0 a 3:1, tak jsem zápas neměli pod kontrolou a museli jsme neustále dávat pozor, aby nedošlo k nějakému snížení. Ze začátku byl zápas z naší strany hodně syrový. Bylo tam hodně nepřesností z přemíry snahy. Chtěli jsme soupeře dostat od začátku pod tlak a někdy to bylo až překotné. Nakonec jsme byli efektivní v zakončení, a to si myslím rozhodlo.

Leoš Kalvoda (Znojmo): Musím říct, že jsem zklamán. Ne z toho, že jsme prohráli, to se může stát. Musíme respektovat sílu soupeře, musím říct, že byl lepší, že šel víc za vítězstvím, větší vůlí. Mě zklamalo na našem mužstvu, že už si asi hráči možná mysleli, že se nemůže nic stát, že vše půjde samo. My jsem nepřijeli vyhrát a uhrát výsledek, přijeli jsme si zahrát fotbal, a to ve druhé lize bohužel nejde a na tom jsme shořeli. Také mě mrzí velké množství obdržených žlutých karet.