Závěry poločasů nabídly tři góly, s Karvinou jsme těsně prohráli

Závěry poločasů nabídly tři góly, s Karvinou jsme těsně prohráli Ú j e z d e c - Na přírodní trávě v Újezdci u Uherského Brodu jsme sehráli přípravný zápas proti Karviné. Všechny podstatné věci se udály na konci obou poločasů. V tom prvním dvakrát udeřil soupeř, na konci druhého poločasu jsme snížili Bronislavem Stáňou na konečných 1:2 ve prospěch Karviné. V utkání se kopali rovnou dva pokutové kopy. Soupeř svůj proměnil, my naopak ne.

přípr.Újezdec u UB, středa 17.2.2016
MFK Karviná - 1.SC Znojmo FK  2:1  (2:0)
Branky: 41. Glaser (pen.) - 45. Pokorný (vla.) 89. Žondra
MFK Karviná: Pindroch (46. Pastornický) – Moravec (46. Puchel), Janečka (60. Tóth), Hošek, Eismann – Šisler (46. Sedlák) – Juřena, Duda (46. Pospěch), Glaser, Puri – Urgela (60. Lingr).
1.SC Znojmo FK: Veselý (46. Doleček) – Helísek (60. Vavřík), Weber (46. Okleštěk), Nepožitek (70. Nepožitek), Odehnal (46. Bělíček), Pokorný, Žondra, Ledecký (46. Njire), Šumbera, Šamánek (46. Stáňa), Mezlík

Do utkání jsme nasadili v podstatě ligovou základní jedenáctku. I Karviná nastoupila ve velice solidní sestavě, byť ji chyběl Dreksa a Budinský. A šlo vidět, že proti sobě nastoupily dva týmy ze špice tabulky Fotbalové národní ligy. Hrál se vyrovnaný fotbal. Karviná měla více střeleckých pokusů, ovšem branku Veselého ohrožovala v podstatě pouze ze středních vzdáleností. Z této kategorie však vybočovala akce, kterou na bližší tyči zakončoval Juřena jen těsně vedle.

My jsme se prezentovali šancí Libora Žondry, který si tělem udělal prostor a zpoza vápna vypálil k tyči. Pindroch střelu kontroloval a vyrazil ji na roh. Podstatné věci se udály na konci první půle. Ve 41. minutě zahrávali po ruce ve vápně Karvinští penaltu a pokutový kop proměnil Petr Glaser. Ještě hůře pak bylo o chvíli později, míč za obranu našel Lubomíra Urgelu, který přeloboval Veselého. Situaci se za pět minut dvanáct snažil zachránit Jakub Pokorný, ale míč mu nesedl.

V druhém poločasu jsme se snažili s výsledkem něco udělat. Karvinští se do zakončení v podstatě nedostávali, my se ale také dlouho nedokázali prosadit k nějaké podstatnější šanci. Ale přece jen přišla. Šumbera se propracoval k nadějné šanci, ale jeho střelu z pokutového území Pastornický zlikvidoval. Mimo to jsme měli i trochu smůly, když Stijepo Njire orazítkoval hlavou tyč.

Kýženého gólu jsme se dočkali až v závěru poločasu. Ještě předtím jsme zahrávali pokutový kop, které se nám ale v přípravě vůbec nedaří a nedařilo se ani Stijepo Njiremu. Ten nasměroval svoji střelu k tyči a brankář Pastornický ji vystihl. Vzápětí si ale chorvatský záložník napravil chuť, zatáhl míč po levém křídle a centrem našel ve vápně Bronislava Stáňu, který stanovil konečné skóre na 1:2 z našeho pohledu.

Radim Kučera (Znojmo): S herním projevem jsem byl spokojený. To, co jsme chtěli v utkání praktikovat, být silní na míči, se nám dařilo. V ofenzivě jsme zkoušeli různé druhy kombinací, což vycházelo. Bohužel individuálními chybami jsme se připravili o výsledek. Což je míněno v defenzivě, ale také v ofenzivě, kdy jsme neproměnili gólové šance.