Z Bzence nerozhodně

Z Bzence nerozhodně Po letní krátké dovolené sehráli naši muži první přípravný duel, po kterém se se soupeřem rozešli smírně.

přípr. , sobota 11.7.2020
TJ Slovan Bzenec - 1.SC Znojmo FK  2:2  (1:1)
Branky: 31.Andrýsek, 50.Zůbek - 29.Řehola, 57.Pohanka
ŽK: 72.Ibrahimović, 85.Martinek (oba ZNO)
Rozhodčí: Tomanec Josef - Drozdy Luboš, Gasnárek Michal
1.SC Znojmo FK: Koukal Jiří - Krakovčík Martin, Vocílka Tomáš, Prokeš Tomáš, Zedníček Martin, Řehola Martin, Contreras Stefano, Moravec Milan, Longo Mathias, Ugljesa Stevanović, Poláček David
do druhého poločasu nastoupili: Pacula Patrik, Ibrahimović Ermin, Garčic Michal, Martinek Patrik, Malár František, Kaššai Robert, Pohanka Radim, St. Hillaire Kathon Kenroy, Záleský David

Na útulném stadionku divizního Slovanu Bzenec se naši hráči představili v téměř dvou odlišných jedenáctkách v každém poločase. Domácí měli na střídačce tři hráče, kteří postupně střídali ve druhé půli.

Zápas začal v 11:00, což se nakonec ukázalo jako prozíravé, protože pár minut po koni zápasu začalo vydatně pršet. Začínalo se ještě za teploty kolem 20 stupňů, ale ta postupně klesala i vinou větru.

To podstatné se ale samozřejmě odehrávalo na hřišti. Naše sestava v první půli velmi pěkně a rychle kombinovala a i díky tomu se dostala do vedení. Ve 29.minutě se ve vápně otočil šikovný Martin Řehola a vedli jsme 1:0. Ovšem z vedení jsme se neradovali dlouho. Hned o dvě minuty později se nemohla naše obrana dohodnout, nikdo z nich míč alespoň neodkopl, a tak se dostal k domácímu Andrýskovi a ten dorazil do odkryté branky. A nemuselo zůstat jen u toho. Ve 36.minutě domácí Zůbek jen těsně minul tyč. I my jsme ale měli příležitosti a to hned z protiútoku, ale žádná z nich se neujala. I proto šla obě mužstva do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Začátek druhé půle vypadal, že se bude pro nás vyvíjet dobře. Ve 49.minutě byl ve vápně faulován Michal Garčic. K míči se postavil kapitán Tomáš Prokeš, ale jeho střelu z penalty domácí gólman chytil, byla totiž slabá a téměř doprostřed branky. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Hned vzápětí se potvrdilo otřepané pravidlo nedáš-dostaneš - opět Andrýsek se trefil - tentokrát z hranice vápna - 2:1. Ale ani domácí se neradovali z vedení dlouho. O sedm minut později byl krásně vysunut Radim Pohanka a neomylně zakončil - 2:2. V 59.minutě byl asi brankářem faulován sám v obrovské šanci Kathon Kenroy St. Hillaire, ale sudí o tom nechtěl nic slyšet. Podobně se tak stalo i v 64.minutě, kdy byl ještě jasněji faulován Radim Pohanka doslova objatý domácím obráncem, ale opět žádný pokutový kop. Jelikož se už neujaly žádné z našich šancí do konce zápasu a to navzdory územní převaze a ojedinělým příležitostem soupeře, skončil duel nerozhodně 2:2.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Chtěli jsme vyhrát. Měli jsme několik šancí, které jsme neproměnili. První poločas jsme byli herně výborní a chyběla jen aktivita dopředu. Druhá půle už tak kvalitní nebyla."