Výhra v Brně

Výhra v Brně Třetí přpravný duel přinesl druhou výhru v přípravě a to nad týmem, který nás na začátku sezony vyřadil z domácího poháru. Další duel přípravy sehrajeme v Rakousku příští sobotu.

přípr. (UT Lužánky), sobota 28.1.2023
TJ Start Brno - 1.SC Znojmo FK  3:4  (2:1)
Branky: 19.?, 27.?, 86.? - 12. a 57.Kilibarda, 49.Březina, 85.Pálfi
1.SC Znojmo FK: Škugor (46.Hamza) - Trajković (75.Suleiman), Ivanović (33.Wangurrama), Olawoyin, Kartišovs - Gonçalves, Ezekiel (25.Zapata (46.Pálfi)), Lukčo - Kilibarda, Putu (46.Březina), Dao

V zápase jsme se ujali vedení ve 12.minutě, kdy Marko Kilibarda střelou z 20 metrů překonal domácího brankáře - 0:1. Domácí v 15.min. podnikli nebezpečný protiútok, který naštěstí skončil těsně vedle branky. A v 18.min. Matheus nebezpečně vystřelil z hranice šestnáctky, ale gólman vyrazil na roh. O minutu později ale domácí z rychlého protiútoku vyrovnali na 1:1 a za dalších 8 minut už vedli 2:1.

Krátce po nástupu do 2.poločasu ve 49.min. střídající Martin Březina vyrovnává na 2:2. A nebylo to z naší strany vše. O dalších 9 minut později Marko Kilibarda po krásné narážečce s Martinem Březinou prostřelil brankáře a získal opět vedení na naši stranu 3:2. V 70.min. Tomáš Hamza chytil nebezpečnou hlavičku. V 85.min. pak Filip Pálfi zvýšil na 4:2 a přestože domácí za minutu ještě snížili, nakonec jsme se z výhry 4:3 radovali my.

Daniel Janakovič, trenér 1.SC Znojmo FK: "Tento zápas jsme začali dobře vstřelením jednoho gólu, ale pak jsme měli 2 zraněné hráče, což nám narušilo systém hry a i vinou nesoustředění se nám dvakrát nepovedla obrana a dostali jsme 2 góly. Do 2.poločasu jsem vystřídal 4 hráče a hned tým začal hrát lépe, nejprve jsme yyrovnali a pak vstřelili další 2 góly z protiútoku. Vyměnili jsme opět některé hráče a opět bez soustředění jsme dostali jeden gól. Ve všech zápasech promarníme příliš mnoho příležitostí, potřebujeme dávat více gólů. Také poslední 2 zápasy naše obrana není tak dobrá, takže na tom musíme zapracovat. Doufám, že se polepšíme, protože lepší být chceme."